ابقای قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی امروز چهارشنبه مورخ 14 آذرماه سال 1397 تشکیل جلسه داد. در این جلسه، با توجه اتمام مهلت دوره مسئولیت اعضای هیأت نظارت طبق موضوع ماده(1) دستورالعمل اجرایی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی و تبصره آن، قاضی سراج را به عنوان رئیس هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی به مدت دو سال ابقا کرد.

ابقای قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی

همچنین سهیلی پور مدیرعامل سازمان حسابرسی به عنوان نایب رئیس هیأت نظارت و عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به عنوان دبیر هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی مشخص شدند.

طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی مصوب مجلس شورای اسلامی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی وظیفه دارد به صورت ها و گزارش های مالی صندوق و تهیه گزارش های موردی و ادواری برای هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی رسیدگی کند.

رسیدگی به صورت ریز دارایی ها، مطالبات، تعهدات و خلاصه حساب های صندوق و گواهی آن ها برای انتشار در روزنامه رسمی کشور و همچنین رسیدگی به عملکرد صندوق از لحاظ انطباق با موازین قانونی و اساسنامه و اهداف صندوق از دیگر وظایف این صندوق مشخص شده است. این هیأت در ایفای وظایف خود و بدون مداخله در امور جاری، کلیه اسناد و دارایی ها و حساب های صندوق را مورد رسیدگی قرارداده و می تواند به اطلاعات، مدارک و مستندات صندوق که لازم می داند، دسترسی داشته باشد.

هیأت نظارت همچنین موظف است گزارش نظارتی خود را هر شش ماه یک بار به هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ابقای قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابقای قاضی سراج در ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید