مسئله ای در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت های دانش بنیان نداریم

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اعتبار سال جاری برای پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان را 2700 میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: مسئله ای در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت ها نداریم.

مسئله ای در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت های دانش بنیان نداریم

سیاوش ملکی فرد در گفت و گو با وبلاگ پردازش هوشمند، با اشاره به راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از سال 1389، از تغییر هیات عامل این صندوق در سال گذشته اطلاع داد و اضافه کرد: این هیات عامل سومین هیات عامل صندوق محسوب می گردد و پیرو این تغییرات، رویکردهای کلی صندوق و نیز خدمات آن دچار تغییرات شده و خدمات جدید به صندوق اضافه شده است.

وی اضافه کرد: جهت آشنایی شرکت های دانش بنیان با خدمات جدید برنامه های مختلفی از جمله برگزاری جلسات متعدد با روسای پارک های علم و فناوری، انجام سفرهای استانی و برگزاری جلسه با مدیران شرکت های دانش بنیان و .... در نظر گرفته شده است و از طرفی با توجه به افزایش روزانه شرکت های دانش بنیان نیز به نظر میرسد این برنامه ریزی ها برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر خدمات صندوق، لازم است.

این مسئول با اشاره به خدمات متنوع صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شاخص ترین خدمت آن را پرداخت تسهیلات بیان کرد واضافه کرد: در حال حاضر با توجه به اعتبارات خوبی که صندوق در اختیار دارد مسئله ای در پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان نداریم.

وی ابراز امیدواری کرد: سال جاری حدود 2700 میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تسهیلات پرداخت گردد.

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری سقف تسهیلات پرداختی این صندوق به شرکت ها حدود 50 میلیارد تومان بوده که رقم پرداختی آن با توجه به سابقه شرکت، نوع طرح و احتیاج شرکت متغیر است.

ملکی فرد با اشاره به تبادل این صندوق با صندوق های پژوهش و فناوری در استان ها، گفت: در حال حاضر 20 صندوق پژوهش و فناوری در کشور فعال است که کوشش شده تا این صندوق واسطه ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان شوند، بطوری که شرکت ها بتوانند به راحتی تسهیلات کمتر از 500 میلیون تومان را به وسیله این صندوق ها در استان خود دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: سال جاری حدود 1500 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در اختیار این صندوق ها قرار گرفته است.

ملکی فرد یادآور شد: ظرف یک ماه آینده اتصال صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با صندوق پژوهش و فناوری استان کرمانشاه نیز برقرار شده و مدیران شرکت های دانش بنیان این استان میتوانند تسهیلات کمتر از 500 میلیون تومان را با مراجعه به این صندوق دریافت نمایند.

وی با اشاره به نظارت کامل و رصد فعالیت شرکت های دانش بنیان پس از دریافت تسهیلات، گفت: تسهیلات طی چند مرحله پرداخت می گردد و هر مرحله بعد از انجام اقداماتی از سوی شرکت قابل پرداخت است و در نهایت وضعیت کلی فعالیت شرکت رصد میگردد تا این تسهیلات منجر به توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان گردد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در ادامه با تقدیر از عملکرد پارک علم و فناوری کرمانشاه، گفت: خوشبختانه تمام رویکردهای موثر در تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان بصورت عملی از سوی پارک علم و فناوری کرمانشاه در حال اجراست.

وی اضافه کرد: تمام راهکارهای موثر در مورد توسعه شرکت های دانش بنیان، از جمله اینکه باید سراغ افراد خلاق و صاحب ایده برویم و آن ها را برای راه اندازی شرکت دانش بنیان تشویق کنیم به خوبی در دستور کار پارک علم و فناوری کرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تکمیل بودن اکوسیستم دانش بنیان در استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر تمام بازیگران این اکوسیستم از جمله پارک علم و فناوری، مراکز رشد، شتاب دهنده و کانون های نوآوری و شکوفایی خلاقیت در کرمانشاه فعال است که همه اینها میتواند به توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسئله ای در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت های دانش بنیان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت های دانش بنیان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید