نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را معرفی کرد. این پنل های خورشیدی بخشی از سیستم شارژ خودرو به حساب می آیند.انتظار می رود که پنل های خورشیدی که در سقف جدید سوناتا هیبرید نصب می شوند حداکثر 60 درصد از شارژ باتری خودرو را در روز تامین نمایند. با انرژی تامین شده از پنل های خورشیدی همچنین کارشناسان تخمین می زنند خودرو با یاری انرژی فراوری شده می تواند سالانه هزار کیلومتر طی کند.

نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی گردید

این پنل های خورشیدی نیمه شفاف هستند و در نمایشگاه SEMA 2018 به عنوان یک طرح اولیه جدید معرفی شدند. این شرکت خودروسازی تصمیم دارد طی چند سال آینده پنل های خورشیدی را به چند مدل فعلی اضافه کند و Sonata Hybrid نخستین خودروی هیوندای است که به آنها مجهز می گردد .

به گفته شرکت این فناوری باید تکامل یابد تا روی سطوح دیگر خودرو نیز نصب گردد.

این سیستم شامل نصب پنل های خورشیدی سیلیکونی روی سقف خودرو است که قابلیت جمع آوری انرژی خورشید را هنگام رانندگی وسیله نقلیه یا پارک آن دارند.

به گفته این خودروساز ، اگر خودروی مجهز به پنل های خورشیدی به مدت 6 ساعت در خارج از خانه بماند، پنل های خورشیدی می توانند انرژی کافی برای پر کردن 30 تا 60 درصد ظرفیت شارژ باتری سوناتا هیبرید را تامین نمایند. به معنای پنل های خورشیدی به تامین انرژی حرکتی سوناتا هیبرید یاری می نماید اما تنها منبع قدرت آن نیست.

سوناتا هیبرید جدید با سقف خورشیدی در کره عرضه شده و به زودی در آمریکای شمالی نیز عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید