اذعان شخص دوم سفارت انگلیس به پشیمانی لندن از همراهی با آمریکا علیه ایران

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، نشست چهار کشور اروپایی با مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل در حالی برگزار گردید که نفر دوم سفارت انگلیس در ایران به صراحت گفت که کشورش از اعمال تحریم آمریکا علیه ایران استقبال نکرده و حتی در بعضی موارد از همراهی با واشنگتن پشیمان است.

اذعان شخص دوم سفارت انگلیس به پشیمانی لندن از همراهی با آمریکا علیه ایران

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، منطقه اردبیل، دبیر اول های سفارتخانه چهار کشور اروپایی در بدو ورود به اتاق بازرگانی اردبیل از غرفه های مختلف نمایشگاه مجازی توانمندی های صنعتی و فراوریی استان اردبیل بازدید نموده و با برندهای مشهور در حوزه آب های معدنی نوشیدنی، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، فراوری محصولات متنوع معدنی و … آشنا شده و از این توان فراوریی استان اردبیل شگفت زده شدند.

به دنبال این بازدید معاونان سفرای چهار کشور اروپایی اتریش، اسلوونی، سوئد و بریتانیا در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل پای مذاکره دوجانبه با مسئولان بخش خصوصی نشستند تا هر دو طرف با اعلام توان و بضاعت خود نسبت به افزایش همکاری های متقابل و بیان ظرفیت ها اقدام نمایند.

وزیر مختار، معاون سفیر و مدیر انجمن فرهنگی اتریش به سفر دو سال پیش به اردبیل و رایزنی با مسئولان اتاق اردبیل اشاره و اظهار کرد: ظرفیت های گردشگری اردبیل بی نظیر است و ما به عنوان یک کشور تاریخ ساز و تمدن ساز تلاشمان بر این است تا روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خود را با ایران تقویت کنیم که به همین دلیل شبکه تعاملی خوبی را با ایران برقرار نموده و به وسیله اتحادیه اروپا پیگیر افزایش این سطح روابط هستیم.

الکساندر ریگر با قدردانی از میزبانی شهرداری و شورای شهر و اتاق اردبیل از هیئت اروپایی اعلام نمود: مناظر زیبا و طبیعی اردبیل شباهت زیادی به اتریش دارد و ما به راحتی می توانیم در تقویت تعاملات صنعت گردشگری با همدیگر سودمند به نفع مردم دو کشور حرکت کنیم.

وی به دو پروژه مهم در تقویت ارتباطات با ایران اشاره نمود و افزود: توسعه صنایع دستی و ارائه آخرین آموزش ها و برنامه های تعلیمی در این زمینه در دستور کار است که صنعتگران دو کشور می توانند در فراوری آثار صنایع دستی این توان را به اشتراک بگذارند.

ریگر اعلام کرد: دومین پروژه هدفگذاری شده کشور اتریش در ایران برگزاری سمپوزیوم علمی و تخصصی در بخش گردشگری سلامت و اکوتوریسم است که 25 و 26 سپتامبر در تهران برگزار خواهد شد.

دبیر اول سفارت اسلوونی نیز در این نشست در سخنانی اظهار کرد: شباهت زیادی بین اردبیل با اسلوونی وجود دارد. از قدیم روابط محبت آمیز دو کشور ایران و اسلوونی سبب شده تا نقاط مشترک و هدفگذاری غنی را در بخش گردشگری دنبال کنیم.

پروشینکا به فعالیت آموزشگاه زنبورداری در این کشور و ضرورت بهره گیری زنبورداران اردبیل از توان علمی و فنی این مجموعه اشاره نمود و گفت: با نامگذاری 20 می به نام روز زنبورداری در اتحادیه اروپا ما اهمیت و صندلی عسل و آثار و خواص آن را در سلامت انسان به شهروندان اروپایی متذکر می شویم اما کیفیت عسلی که در اردبیل مشاهده کردیم به مراتب بیشتر از اسلوونی است.

وی با بیان اینکه از هر چهار شهروند اسلوونی یک نفر زنبوردار است، توضیح داد: برپایه صنعت کندو می توانیم ارتباط قوی و محکمی را با شهر اردبیل به عنوان مرکز و برند فراوری عسل سبلان برقرار کنیم.

نفر دوم سفارت سوئد در ایران نیز در این دیدار به دیرینگی حضور شرکت های بزرگ و صنعتی این کشور در ایران اشاره نمود و گفت: بعد از برجام هیئت های متعددی از اروپا به ایران سفر کردند تا به تقویت ارتباطات یاری نمایند اما تحریم های آمریکایی مسائل جدی را برای کمپانی های سوئدی حاضر در ایران به وجود آورده ولی همچنان برند ولوو و اسکانیا در ایران مطرح است.

نیلسون اعلام کرد: امیدواریم با برطرف تحریم های کنونی شرکت های سوئدی با فراغ بال در ایران حضور پیدا نمایند هر چند که ما از تحریم های آمریکایی حمایت نمی کنیم و دنبال راهکاری هستیم تا جذب سرمایه گذاری های مشترک و مشارکت های دوجانبه را ببینیم.

وی وجود 250 هزار ایرانی ساکن سوئد را در تقویت این روابط یادآور شد و توضیح داد: در سفری که به اردبیل داشتیم و صعودی که به سبلان خواهیم داشت ما به عنوان نماینده این شهر ظرفیت های گردشگری اردبیل را به هموطنانمان در سوئد اعلام خواهیم کرد.

دبیر اول سفارت انگلیس در ایران نیز حفظ روابط ایران و بریتانیا را ضروری خواند و افزود: قطعاً آمریکا از تحریم ایران ضربه خواهد خورد و ما خودمان از بعضی کارها، اقدامات و همراهی با آمریکا اظهار پیشمانی می کنیم به دنبال راه حلی هستیم تا برجام حفظ گردد.

جاینز برکت به تشدیدهای بانکی و بیمه ای ایران از سوی آمریکا اشاره و اعلام نمود: امیدواریم با حل مشکل تراکنش اقتصادی و بانکی بین ایران و اتحادیه اروپا زمینه برای افزایش تعاملات دو جانبه نیز فراهم آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اذعان شخص دوم سفارت انگلیس به پشیمانی لندن از همراهی با آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان شخص دوم سفارت انگلیس به پشیمانی لندن از همراهی با آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید