اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها؛ 2 ساعت بعد از سرانجام زمان رای گیری

رییس کمیته اطلاع رسانی پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری محلات شهر تهران جزئیاتی تازه از برگزاری این دوره از انتخابات را تشریح کرد.

اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها؛ 2 ساعت بعد از سرانجام زمان رای گیری

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، غلامحسین محمدی با اشاره به شرایط شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها گفت: براساس قانون، افرادی که در تاریخ 1398/05/04 و پس از آن متولد شده اند و به عبارتی 18 سال تمام دارند، می توانند با در دست داشتن کارت ملی با شناسنامه یا شماره ملی در انتخابات شرکت نمایند.

وی اظهار کرد: همچنین، برای اطلاع شهروندان در کلیه شعب اخذ رای به تفکیک محلات اسامی داوطلبان به همراه کد انتخاباتی نمایش داده خواهد شد. در هر حوزه رای گیری نیز پوسترهای مربوط به نحوه رای گیری الکترونیک و چگونگی استفاده از صندوق رای الکترونیک داخل حوزه نصب می گردد.

محمدی با تاکید بر اینکه روسای هیات های اجرایی در هر منطقه باید اماکن اخذ رای را با استفاده از تابلوهای همسان در آدرس های معین اعلام نمایند، گفت: از میان 13 نفری که بالاترین رای را کسب نموده اند به ترتیب آرا، 9 نفر اول به عنوان اعضای اصلی و 4 نفر بعدی به عنوان اعضای علی البدل معرفی می شوند.

وی افزود: در صورت کسب رای مساوی، انتخاب نهایی براساس مدرک تحصیلی صورت می گیرد و در صورت هم سطح بودن مدرک تحصیلی، انتخاب براساس قرعه کشی در حضور داوطلبین و توسط ستاد انجام می گردد.

محمدی با اشاره به اینکه نتایج اولیه انتخابات 2 ساعت پس از خاتمه زمان رای گیری و نتیجه قطعی از سوی هیات نظارت پس از آنالیز نهایی اعلام می گردد، توضیح داد: در صورتی که هیات نظارت مرکزی انتخابات را در یک یا چند محله متوقف یا باطل اعلام کند، انتخابات بعدی حداکثر دو ماه بعد از صدور رای توقف یا ابطال توسط ستاد برگزار می گردد.

وی افزود: با توجه به تایید صلاحیت مشروط بعضی نامزدها به دلیل نقصان مدارک این افراد در صورت کسب رای لازم زمانی قانونا به عضویت شورا انتخاب می شوند که هیات نظارت مرکزی صلاحیت قطعی آنان را تایید کند.

رییس کمیته اطلاع رسانی پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری محلات شهر تهران مطرح نمود: در صورتی که شورایاری هر محله به علل گوناگون از جمله فوت، استعفا یا سلب عضویت اعضای اصلی و علی البدل به حد نصاب برای تشکیل جلسه نرسد و همزمان بیش از 18 ماه به خاتمه دوره مانده باشد، ستاد موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه انتخابات میان دوره ای را برای تکمیل تعداد اعضای اصلی و علی البدل و ادامه فعالیت شورایاری برگزار کند. البته، فرآیند برگزاری انتخابات میان دوره ای با تصویب ستاد هیات اجرایی امکان پذیر است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها؛ 2 ساعت بعد از سرانجام زمان رای گیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج اولیه انتخابات شورایاری ها؛ 2 ساعت بعد از سرانجام زمان رای گیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید