با قدیمی ترین موزه های جهان آشنا شوید

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، خبرنگاران: همه ما می دانیم که موزه ها محل نگهداری اشیاء قدیمی و وسایل باستانی هستند. موزه ها یکی از اصلی ترین نماد های یک کشور به حساب می آیند که بازدید از آن ها همیشه برای مردم جذاب و جالب بوده است.

با قدیمی ترین موزه های جهان آشنا شوید

در سراسر دنیا موزه های زیادی وجود دارند که برخی از آن ها قدمت بیشتری نسبت به دیگر موزه ها دارند. در ادامه با وبلاگ پردازش هوشمند همراه باشید تا به معرفی قدیمی ترین موزه های دنیا بپردازیم که سالانه میزبان میلیون ها بازدید نماینده هستند.

1. موزه ملی هند

موزه ملی هند، قدیمی ترین و بزرگ ترین موزه کشور هندوستان است که در آن اشیاء قیمتی زیادی نگهداری می شود. در این موزه از زیورآلات، مومیایی های باستانی، زره ها، نقاشی های مغول و اسکلت های قدیمی نگهداری می شود. ایده تأسیس این موزه در سال 1796 شکل گرفت.

در آن موقع اعضای دولت هند تصمیم به ایجاد مکانی برای نگهداری اشیاء باستانی کشور هندوستان گرفتند؛ بنابراین این ساختمان را در یکی از اصلی ترین خیابان های کشور هند بنا کردند. در سال 1814، گیاه شناس معروف، ناتانائیل والیچ یاری کرد که این موزه توسعه یابد. امروزه این موزه دارای شش بخش و 35 گالری است که مردم می توانند از آن ها بازدید نمایند. گیاه شناسی، هنر، زمین شناسی، باستان شناسی، مردم شناسی و جانور شناسی بخش های مختلف این موزه هستند.

2. موزه لوور

موزه لوور واقع در شهر پاریس، یک اثر تاریخی و پربازدید ترین موزه هنر در دنیا است. در این موزه از بیش از 35 هزار اشیاء باستانی پیش از تاریخ نگهداری می شود. مساحت این موزه بالغ بر 72 هزار متر مربع است و یکی از اصلی ترین اماکن دیدنی در شهر پاریس محسوب می شود. این ساختمان در اواخر قرن دوازدهم میلادی توسط فیلیپ دوم بنا نهاده شد، اما در سال 1546 پادشاه فرانسه این ساختمان را به کاخ سلطنتی خود تبدیل کرد.

این موزه در 10 آگوست سال 1970 با 510 نقاشی هنری، فعالیت خود را آغاز کرد. موزه لوور در دوره سلطنت ناپلئون توسعه زیادی یافت. ﺗﻤﺮﮐﺰ ﻣﻮﺯﻩ ﻟﻮﻭﺭ ﺭﻭﯼ آثار ﻫﻨﺮی و ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺑﺸﺮ است ﻭ ﺁﺛﺎﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻨﻪﻫﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺯﻩ ﺟﺎﯼ ﮔﺮﻓﺘﻪﺍﻧﺪ. ﺍﺯ آثار معروف این موزه ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﻟﻮﺡ ﺣﻤﻮﺭﺍﺑﯽ، ﺗﺎﺑﻠﻮﯼ ﺑﺎﻧﻮﯼ ﺻﺨﺮﻩﻫﺎ ﻭ ﺗﺎﺑﻠﻮﯼ ﻣﻮﻧﺎﻟﯿﺰﺍ ﺍﺛﺮ ﻟﺌﻮﻧﺎﺭﺩﻭ ﺩﺍﻭﯾﻨﭽﯽ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩ.

3. موزه بلودر

کاخ بلودر در ﺣﻘﯿﻘﺖ ﯾﮏ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎنی ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺩﺭ شهر ﻭﯾﻦ، ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ کشور ﺍﺗﺮﯾﺶ ﺍﺳﺖ که در سال 1781 در های خود را به عنوان موزه به روی عموم مردم گشود. کاخ بلودر در نزدیکی پارد باروک در منطقه سه شهر وین واقع شده است. این موزه گسترده ترین مجموعه نقاشی های گوستاوو کلیمت نقاش معروف را در خود جای داده است.

همچنین از این موزه به عنوان یکی از زیباترین و مهم ترین موزه های دنیا یاد می شود. موزه بلودر بزرگ ترین آثار هنری کشور اتریش از قرون وسطی تا به امروز را در خود جای داده است و سالانه هزارن گردشگر و بازدیدنماینده از این موزه بازدید می نمایند.

4. موزه کانست کامرا

قدیمی ترین موزه کشور روسیه، موزه کانست کامرا است که در آن از بیش از 200 هزار اشیاء قدیمی و هنری نگهداری می شود. این موزه که در سال 1717 به دستور پیتر کبیر تأسیس شده است در شهر سن پترزبورگ واقع شده است.

نام کونست کامرا از یک واژه آلمانی که به معنی اتاق هنر است گرفته شده است. این موزه امروزه به عنوان موزه انسان شناسی و قوم شناسی تکامل یافته است و یکی از پربازدیدترین اماکن در کشور روسیه محسوب می شود.

5. موزه هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ که در شهر سن پترزبورگ در کشور روسیه واقع شده است، مهم ترین موزه فرهنگ و هنر دنیا است. این موزه فعالیت خود را در سال 1852 آغاز کرد و در های خود را به روی عموم مردم گشود. در موزه هرمیتاژ بیش از 3 میلیون اثر هنری وجود دارد که بازدید از همه آن ها برای بازدیدنمایندگان تقریباً غیرممکن است.

از جمله این آثار هنری می توان به نشان ها، لباس ها، جواهرات سلطنتی، نقاشی های گرافیکی و سایر اشیاء قیمتی اشاره نمود. ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﻣﻮﺯﻩ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﮊﻭﺋﯿﻪ ﺳﺎﻝ 2006 ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ 221 ﻓﻘﺮﻩ ﺁﺛﺎﺭ ﮐﻮﭼﮏ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺟﻮﺍﻫﺮﺍﺕ، ﺷﻤﺎﯾﻞﻫﺎﯼ ﺍﺭﺗﻮﺩﻭﮐﺲ، ﻇﺮﻭﻑ ﻧﻘﺮﻩ ﻭ ﺍﺷﯿﺎﺋﯽ ﺑﺎ ﻣﯿﻨﺎﮐﺎﺭﯼ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ، ﺍﺯ ﻣﻮﺯﻩ ﺑﻪ ﺳﺮﻗﺖ ﺭﻓﺘﻪ ﺍست. ﺍﺭﺯﺵ ﺍﯾﻦ ﺍﺷﯿﺎﺀ ﮐﻪ ﺗﺎ ﮐﻨﻮﻥ نیز ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩﺍﻧﺪ، 543 ﻫﺰﺍﺭ ﺩﻻﺭ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩ ﺷﺪﻩﺍﺳﺖ.

6. موزه هنر های زیبا و باستان شناسی بزانسون

قدیمی ترین موزه هنر های زیبا و باستان شناسی کشور فرانسه در شهر بزانسون واقع شده است. این موزه در سال 1694 با یاری هنرمند ژان بابتیست فعالیت خود را آغاز کرد. متصدیان، آثار باستانی موجود در این موزه را به دو دسته نقاشی و باستان شناسی تقسیم نموده اند.

بخش باستان شناسی این موزه، دارای مجموعه های مصری، مومیایی های سرامون و یک مجموعه مهم باستان شناسی متعلق به دوره گالو رومی است. بخش نقاشی این موزه نیز سیر تحول هنر در اروپا را از قرن چهاردهم تا بیستم نشان می دهد. این موزه به لطف بیش از 5هزار یاری هنری از مدارس سراسر اروپا، یکی از بزرگ ترین گنجینه های نقاشی در دنیا را در خود جای داده است. برخی از این نقاشی ها به جای مانده از قرن 15 میلادی هستند.

7. موزه امرباخ

ساختمان این موزه یکی از قدیمی ترین و مهم ترین ساختمان های کشور سوئیس محسوب می شود. موزه امرباخ در سال 1661 در شهر بازل فعالیت خود را آغاز کرد. نخستین آثاری که در این موزه در معرض دید عموم مردم نهاده شد، آثار هانس هولبین بودند.

قدمت برخی از آثار هنری این موزه به قرن 15 میلادی برمی شود. فضای هنری حاکم بر این موزه، سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می نماید. این موزه برای کسانی که به کشور سوئیس سفر می نمایند یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی محسوب می شود.

8. موزه سلطنتی تسلیحات

قدیمی ترین موزه انگلستان در برج لندن واقع شده است و بدون شک یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین موزه های دنیا به شمار می رود. برج لندن وسیع ترین مجموعه زره پوش های دنیا را در خود جای داده است و بازدیدنمایندگان برای مشاهده این مجموعه سلطنتی باید هزینه زیادی پرداخت نمایند. این موزه در سال 1660 در های خود را به روی عموم مردم گشود و بعد ها با هدف ساخت موزه های مختلف در سه شهر لیدز، یورکشایر و قلعه ویکتوریا در پورتموث نیز تقسیم شد.

9. موزه های کاپیتولین

این موزه در منطقه پیازا دل کامپیدوگلو در تپه کاپیتولین شهر رم واقع شده است. این موزه مجموعه ای از نمایشگاه های باستانی و هنر های زیبا دارد. ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﻣﻮﺯﻩ ﺍﺯ 3 ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺍﺻﻠﯽ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪﻩ است ﮐﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﯾﮏ ﮔﺎﻟﺮﯼ ﺯﯾﺮ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺑﻪ یک دیگر ﻣﺘﺼﻞ شده اند. ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥﻫﺎ ﺩﺭ ﻗﺮﻥ 12، ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﺍﻭﺍﺳﻂ ﻗﺮﻥ 16 ﻭ ﺳﻮمین ساختمان نیز ﺩﺭ ﻗﺮﻥ 17 ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺯﻩ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﮐﻨﺎﺭﯼ ﺁﻥ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﭘﺎﻻﺯﻭ ﺩﯼ ﮐﻨﺴﺮﻭﺍﺗﻮﺭﯼ ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻣﺮﮐﺰ ﺁﺛﺎﺭ ﻫﻨﺮﯼ ﯾﻮﻧﺎﻧﯽ ﻭ ﺭﻭﻣﯽ ﻭ ﻧﯿﺰ ﮔﺎﻟﺮﯼ ﻋﮑﺲ ﻣﺪﺭﻥ می باشد. ﺍﯾﻦ ﺑﺨﺶ، ﺁﺛﺎﺭ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻧﯽ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﮐﺎﺭﺍﻭﺍﺟﯿﻮ، ﺭﻭﺑﻨﺲ ﻭ ﺗﯿﺘﯿﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻮﺩ جای داده است.

منبع: WorldAtlas

منبع: برترین ها

به "با قدیمی ترین موزه های جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با قدیمی ترین موزه های جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید