جلالی: نباید در دو ماه انتظار تغییر سبک در بازی تیم ملی را داشت

یک کارشناس فوتبال ایران می گوید: تیم ملی در دیدار برابر هنگ کنگ تغییر سبک نداشته اما تغییر نگرش روش بازی ایجاد شده است.

جلالی: نباید در دو ماه انتظار تغییر سبک در بازی تیم ملی را داشت

مجید جلالی در گفت وگو با خبرنگاران درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر هنگ کنگ اظهار کرد: این که انتظار داشته باشیم سبک فوتبال ایران تغییر نموده باشد کار درستی نیست چون سبک چیزی نیست که در یک یا دو ماه در فوتبال ایجاد گردد اما این که نگرش فوتبال ما در رده ملی در حال تغییر است این را می بینیم و چیز بسیار خوبی است. تیم ملی گرایشی به بازی هجومی پیدا نموده که این مساله برای آینده بسیار خوب و امیدوار کننده است.

او اضافه کرد: وقتی گرایش هجومی داریم در بازی ما مشکلاتی ایجاد می گردد، یعنی وقتی شما بخواهید حمله کنید باید تبعات آن را هم بپذیرید. در همین بازی برابر هنگ کنگ با وجود این که این تیم قدرتمند نبود اما موقعیت هایی برای گلزنی به دست آورد. این ها را باید ببینیم و سعی کنیم نقص های بازی مان را رفع کنیم تا در نوع بازی به تکامل برسیم. مطمئن هستم مربیان تیم ملی روی این مسائل بیش تر متمرکز خواهند شد تا ایرادات فنی تیم به مرور زمان رفع گردد. البته باید قبول کنیم که تیم ملی در دیدار برابر هنگ کنگ بازی خوبی به نمایش گذاشت و نتیجه قابل قبولی هم کسب کرد اما نکته حائز اهمیت برای ما گرایش بازیکنان به انجام بازی هجومی بود.

وی درباره نقایض خط دفاع تیم ملی در دیدار برابر هنگ کنگ هم گفت: همان طور که گفتم هر نوع سبک بازی تبعات خاص خودش را دارد. اگر شما بخواهید دائم دفاع کنید قاعدتا این نوع سبک بازی تبعاتی برای شما دارد و در گلزنی دچار مشکل می شوید. اگر هم بخواهید فقط حمله کنید قاعدتا در مباحث دفاعی شاید تیم تان دچار مشکلاتی گردد. فوتبال هم همین است. با هر شیوه ای که بخواهید بازی کنید اشکلاتی در آن شیوه وجود دارد. بازی که برابر هنگ کنگ انجام دادید با وجود این که یک دیدار رسمی بود اما ما می توانستیم با توجه به قدرت تیم هنگ کنگ ایرادات مان را در این بازی پیدا کنیم و برای آینده روی آن کار کنیم تا اشکالات بازی تیم رفع گردد.

جلالی در ادامه درباره این که تیم ملی بازی تدارکاتی کافی ندارد هم گفت: بازی تدارکاتی همواره خوب است اما ما در آغاز کار مربی جدید تیم ملی بازی های سختی را پیش روی او نمی بینیم که این موضوع بسیار خوب است و او از همین بازی ها می تواند هم شناخت اش را از فوتبال ایران بیشتر کند و هم ایرادات بازی تیم ملی را پیدا نموده و روی رفع آن ها کار کند.

او در انتها درباره این که آیا تغییری در ترکیب تیم ملی در بازی های آینده باید ایجاد گردد یا خیر؟ گفت: تغییرات در سبک تیم ملی ایجاد خواهد شد اما به نظر من این تغییرات باید به مرور زمان و آهسته انجام گردد. ما در مسابقات مقدماتی جام جهانی هستیم و تغییرات باید خیلی منطقی و آهسته انجام گردد تا به روند تیم هم آسیبی نرساند. قطعا بازیکنان جوانی هستند که می توانند به این تیم اضافه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جلالی: نباید در دو ماه انتظار تغییر سبک در بازی تیم ملی را داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلالی: نباید در دو ماه انتظار تغییر سبک در بازی تیم ملی را داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید