تاج: دنبال رایزنی با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما برای میزبانی فوتسال کنار بروند

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما به دنبال میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا هستیم و در این خصوص مشغول رایزنی و مذاکره با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما کنار بروند.

تاج: دنبال رایزنی با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما برای میزبانی فوتسال کنار بروند

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، مهدی تاج در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سال گذشته را سالی بی نظیر برای فوتبال کشور دانست و گفت: ما در رشته فوتسال و فوتبال ساحلی به سومی جام دنیای رسیدیم که هرگز سابقه نداشته است. همچنین دو تورنمنت بین المللی را در بوشهر و یزد میزبانی کردیم که اتفاق بسیار مهمی بوده است.

وی اضافه کرد: در رده جوانان و نوجوانان به جام دنیای رسیدیم و در بزرگسالان هم برای اولین بار در آستانه دو بار صعود پشت سر هم به جام دنیای قرار داریم که امیدواریم این اتفاق 22 خرداد رقم بخورد. دستور و تأکید وزیر ورزش و جوانان این است که روز 22 خرداد از همه دست اندرکاران، زحمت کشان و رؤسای قبلی فدراسیون فوتبال که پایه گذار این فرایند بودند دعوت و از آنان تجلیل شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اعزام و اردوهای مختلف تیم های ملی گفت: روز گذشته چند اعزام مختلف داشتیم. تیم نوجوانان به چین و جوانان به کره جنوبی اعزام شد و بانوان ما هم برای کسب آمادگی بیشتر به روسیه می فرایند. تیم ملی بزرگسالان هم به تورنمنت اتریش اعزام می شود تا با آمادگی مضاعف به ادامه رقابت هایش بپردازد.

تاج در پاسخ به این سوال که هزینه این اردوها از کجا تامین می شود، گفت: برای تامین هزینه ها دو منبع اصلی داریم. به تازگی کمک 5 میلیارد تومانی دولت به ما بسیار گره گشا بوده و پیش از این هم 5 میلیارد دیگر از دولت به ما تزریق شده بود که جای تشکر دارد. غیر از این، کمک های فیفا و اسپانسرهای تیم ملی هم بخشی از هزینه های ما را تامین می کنند.

وی ادامه داد: ما به دنبال میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا هستیم و در این خصوص مشغول رایزنی و مذاکره با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما کنار بفرایند. برای این اتفاق مهم دستگاه ارشد دیپلماسی کشور همکاری و کمک قابل توجهی به ما می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در باره جلسه امروزش با وزیر ورزش و جوانان گفت: گزارشی از مسابقات دنیای مختلف، کنگره فیفا و AFC به ایشان داده شد. بسیار خوشحالم که در کلیپ چند دقیقه ای فیفا در این کنگره که مربوط به تمام دنیا بود، ما سهم مناسبی داشتیم. هم سومی فوتسال ایران در جام دنیای و هم موفقیت بانوان ما در آسیا در این کلیپ نمایش داده شد که نشان از شرایط مطلوب ما در حوزه دنیای دارد. همچنین خسرو براتی و وثوق احمدی صاحب دو کرسی مهم در بخش حقوقی و معین شرایط فیفا شده اند که موفقیت بسیار مهمی برای ما است.

تاج شرح داد: شعار اینفانتینو رئیس فیفا این است که فوتبال همیشه اولین است و ما هم به دنبال آن هستیم. تأکید جدی وزیر ورزش مبارزه با فساد و بازیکن سالاری در فوتبال و همچنین معین تکلیف پفراینده های باز ما در فیفا است. ما نمی گوییم که هیچ پفراینده ای نباید در فیفا داشته باشیم، اما آنهایی که حکم برایش صادر شده و محکوم به پرداخت هستیم باید هرچه سریع تر معین تکلیف شود. به زودی جلسه ای با حضور وزیر ورزش و معاونان ایشان در مورد آینده لیگ، باشگاه های کم توان از نظر مالی، شرایط داوری، حق پخش تلویزیونی و سایر موارد خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در مورد حضور خانواده ها و بانوان در ورزشگاه ها گفت: طبق گزارش اینفانتینو، 51 درصد جمعیت دنیا بانوان هستند و باید تلاش و برنامه ریزی برای این قشر عظیم داشته باشیم که ما با برنامه ریزى در این خصوص حتی به قهرمانی فوتسال بانوان آسیا هم رسیدیم. الان بستر لازم برای حضور خانواده ها در ورزشگاه های فوتبال ما وجود ندارد، اما کارگروهى در وزارت ورزش تشکیل شده و با نظر مقام عالی وزارت باید به سمتی برویم که با تلاش مضاعف به زودی و در آینده نزدیک این بستر فراهم شود و خانواده ها هم امکان حضور در ورزشگاه های کشور را داشته باشند.

منبع: تسنیم

به "تاج: دنبال رایزنی با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما برای میزبانی فوتسال کنار بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج: دنبال رایزنی با ژاپنی ها هستیم که به نفع ما برای میزبانی فوتسال کنار بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید