دومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، ادعای سئول از این قرار است که کره شمالی بامداد چهارشنبه 31 ژوئیه - نهم تیرماه -دو موشک بالستیک کوتاه برد شلیک نموده است.

دومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته

منابع نظامی در کره جنوبی با تائید این خبر اعلام کردند دو موشک از منطقه وُنسان در شمال ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده است. به گفته فرماندهی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، این موشک ها 250 کیلومتر برد داشتند. یک مقام نظامی همین کشور گفته است به احتمال زیاد موشک های شلیک شده از مدل KN-23 هستند: موشک هایی که قابلیت گریز از رهگیری سامانه های دفاع موشکی را دارند.

این دومین آزمایش موشکی کره شمالی در هفت روز اخیر است. پنجشنبه هفته گذشته این کشور دو موشک کوتاه برد از ساحل شرقی خود به سوی دریای ژاپن شلیک کرد. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی آزمایش پنجشنبه را هشداری جدی به سئول توصیف نموده بود.

دومین آزمایش موشکی پیونگ یانگ در یک هفته در آستانه برگزاری مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی اجرا شده است. به نظر می رسد افزایش رزمایش های موشکی کره شمالی به منظور وادار کردن کره جنوبی و ایالات متحده برای لغو این مانور انجام شده است.

ژاپن و کره جنوبی آزمایش موشکی اخیر کره را محکوم و آن را باعث افزایش تنش در منطقه توصیف نموده اند.

به نظر می رسد افزایش رزمایش های موشکی کره شمالی به منظور وادارا کردن کره جنوبی و ایالات متحده برای لغو این مانور انجام انجام شده است.

شلیک آزمایشی موشک های بالستیک کره شمالی ابهام ها در باره مذاکرات میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون را دوچندان نموده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا 30 ژوئن برای نخستین بار و برای لحظاتی وارد خاک کره شمالی شد. رهبران دو کشور در منطقه مرزی دو کره با یکدیگر دیدار و بر از سرگیری گفت وگوها تاکید کردند.

آقای ترامپ در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی گفته بود: خواهیم دید چه خواهد شد. آنها آزمایش هسته ای انجام ندادند، تنها یک آزمایش کوچک موشکی بود که آن هم من را نگران ننموده است.

روابط تاریخی پرتنش میان پیونگ یانگ و واشنگتن از سال گذشته و پس از نخستین دیدار میان رهبران دو کشور آرام شد. با این حال و با وجود برگزاری سه دور گفت وگو، چشم انداز عاری کردن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای روشن به نظر نمی رسد.، یورنیوز

منبع: ایران آنلاین

به "دومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید