راز حمله کوبنده جادوگر به عادل!

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، در شرایطی که حتی دیگر محمد مایلی کهن هم رمقی برای انتقاد ندارد و خیلی دیر به دیر سعی می نماید از فوتبال حرف بزند؛ علی کریمی تنها کسی است که علم انتقاد در دست دارد.

راز حمله کوبنده جادوگر به عادل!

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، کوروش تشت زر، بازیکن دهه 70 استقلال، در نشریه دنیای ورزش تورنتو نوشت: علی کریمی که شاید حالا حامیانش او را رابین هود فوتبال ایران می نامند، کسی است که یک تنه در برابر ناپاکی های فوتبال ایستاده. تقریبا یک سالی می گردد که او تنها منتقد جدی فوتبال ایران است و هدف اصلی نقدهاش گردیده اند کارلوس کی روش و مهدی تاج!

او البته این انتقادها را در هر همه ارکان به خرج می دهد. نه فقط درباره فوتبال ولی نوک پیکان حملاتش بی تردید به کارلوس کی روش است.

و یکباره حمله به عادل!

کریمی ترسی ندارد از این که حرف هایش چه تبعاتی ایجاد می نماید، که بخش عمده ای از افکار عمومی را پشت خود می بیند. در ایران تنها کافی است کسی کوچک ترین انتقادی از کریمی نماید چون او رهبر اپوزیسیون فوتبال است و البته خیلی از گفته هایش حرف دل اکثر فوتبال دوستان؛ چنان هجمه ای علیه منتقد به راه می افتد که چاره ای غیر از عقب نشینی نداشته باشد.

کریمی صبح روز سه شنبه اما موج نقدهاش را این بار به سمت عادل فردوسی پور گرفت. عادل شوکه از این اتفاق نمی دانست چه باید بگوید.

پاس گل عادل

بی تردید بخش عمده ای از این تصویر مقتدر و نماد حق امروز علی کریمی حاصل مناظره 90 سال قبلی است که عادل او را رودرروی محمدرضا ساکت، دبیر فدراسیون فوتبال قرار داد.

آن روز علی کریمی در شرایطی که داشت با ساکت یکی به دو می کرد، یکباره با پاس گل فردوسی پور توانست فاتح دوئل بزرگ گردد. عادل آنجا پیامکی از کی روش را خواند که سرمربی در آن به حرف های کریمی می خواست واکنش نشان دهد. عادل واژه بزدل را به زبان آورد و این توهین بزرگترین شکست کی روش از بدو ورود به ایران تا آن روز را رقم زد. کریمی شد یک حق که همه مردم می خواستند از سرمربی بگیرند.

مرد پرتغالی از فردایش هر چه کوشش کرد شرح دهد که گفته اتهامات بزدلانه که اطرافیان کریمی به او زده اند، منظورش بوده، دیگر کار از کار برایش گذشته بود. کریمی از آن پس از واژه دلال برای او همراهانش استفاده کرد.

دلخوری یکباره علی کریمی

بعد از آن شب تقریبا علی کریمی رابطه اش با فردوسی پور خوب بود و تیغ انتقادش را سوی مجری 90 نمی گرفت. عادل هم حسابی سعی می کرد برای تیم محبوب و دوست داشتنی سپیدرود سنگ تمام بگذارد که انصافا هم این تیم سنگ تمام گذاشتن داشت و کریمی در آن فصل معجزه آسا و با دست خالی توانست سپیدرود را لیگ برتری نگه دارد. بعد از آن و در طول جام جهانی کریمی منتقد کی روش بود و عادل حامی. گه گاه کریمی طعنه هایی می زد اما گاردش برابر عادل خیلی تهاجمی نبود. وقتی به سپیدرود برگشت هم تقریبا بیشتر به تیمش می رسید تا این که دوشنبه شب یکباره شمشیر را برای عادل از رو بست.

دلیل این همه دلخوری چه بود؟

چرا؟ چرا کریمی این گونه بعد از یک آیتم به عادل فردوسی پور تاخت؟ بی شک نه خود عادل می داند و نه شاید علی کریمی. آیتمی که در 90 درباره دعواهای قومی و قبیله ای و زشت استادیوم انزلی رخ داد؛ پخش شد، مستندی بود از زشت ترین رفتارهایی کت ممکن است دو گروه همشهری حتی در جنگ های عشیره ای یا ناموسی علیه هم داشته باشند. بچه هایی که هدف پاره آجر قرار گرفته بودند، مردمی که به همسایگان و آشنایان آن سوی خطی شان بدترین دشنام ها را در دو طرف می دادند و اتفاقاتی تلخ تر از تلخ که به سادگی می توانست قربانی بگیرد.

کریمی احتمالا از این شاکی بود که چرا در جمع بندی این مستند گفته گردیده چرا نماینده مردم رشت، جعفرزاده ایمن آبادی با فشارش لیدری از سپیدرود را که علیه انزلی چی ها در اینستاگرامش فحاشی نموده بود را به استادیوم برد و این بهانه ای برای انزلی چی ها بود تا این گونه دعوا را خونین نمایند. دعوایی که بالا گرفت و صحنه هایی زشت را رقم زد.

مستند 90 به نظر می رسید بکی از زیباترین مستندها در نکوهش چنین خشونت هایی بود. کریمی اما از تمام این مستند این گونه برداشت نموده بود که متهم رشتی ها بوده اند. در حالی که عادل بر این باور بود که مستندش کاملا در نکوهش این رفتار و اتفاقا بیشتر در انتقاد از انزلی چی ها بوده که حملات بیشتری داشتند.

نه، علی کریمی حامی خشونت نیست!

عادل حتی بعد از نقدها علی کریمی که دوباره او را حامی کی روش نامیده و گفته بود کاری می نماید از فوتبال بیرون شان کند، با تعجب گفته بود متوجه نمی گردد دقیقا چه گردیده! کریمی اما این گونه آتشین می خواست از تیمش و مردم رشت دفاع کند تا شاید آنها مقصر آن دعوا شناخته نشوند و از برچسب حامی کی روش و دلال موزامبیکی برای عادل استفاده نموده بود تا گفته اش آتشین تر باشد.

اما به راستی علی کریمی خودش در مقام یکی از آنهایی که برای فوتبالی عاری از فساد و خشونت می جنگد و از جیبش می گذارد تا بچه های کم سن و سال به فوتبال شان برسند، منکر آن درصد از اشتباه هواداران تیمش که اتفاق افتاده، می گردد؟ راستش حالا که چند روزی گذشته باید دید سرمربی محبوب گیلانی ها باز همان حس را دارد؟

حال این که ممکن است او از عادل و همه آنهایی که از کی روش حمایت می نمایند، دلخور باشد و بگوید همه آنها باید از فوتبال بروند ولی سخت است که باور کنیم این آزادی خواه شجاع دل فوتبال حامی رفتار تند هواداران گیلانی در دو سوی سکوها باشد و بخواهد تائیدشان کند؛ آن گونه که صبح بعد از 90 نموده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راز حمله کوبنده جادوگر به عادل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز حمله کوبنده جادوگر به عادل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید