مومنی: کدام سیاست تغییر کرده که می خواهند استراماچونی را برگردانند؟، استقلال به یک کریم باقری نیاز دارد

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، مهاجم پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که این تیم برای دوری از حواشی روی نیمکتش به شخصیتی مانند کریم باقری نیازمند است.

مومنی: کدام سیاست تغییر کرده که می خواهند استراماچونی را برگردانند؟، استقلال به یک کریم باقری نیاز دارد

محمد مومنی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ پردازش هوشمند در خصوص شکست 3 بر 2 استقلال مقابل تراکتور در فینال جام حذفی و از دست رفتن دومین جام در این فصل گفت: همانطور که قبلاً پیش بینی کرده بودم، تراکتور در نیمه اول به خواسته اش رسید. برای آنها کار تیمی آنچنان مهم نبود و بیشتر روی تاثیر فردی اشکان دژاگه، احسان حاج صفی و مسعود شجاعی به نتیجه رسیدند. نقش آنها در ترکیب تراکتور بسیار نمود داشت و پیروزی را برای این تیم به ارمغان آورد.

وی اضافه کرد: تراکتور در نیمه اول کار خودش را کرد و مقابل استقلال هم انگیزه بالایی داشت. این مسئله را باید در نظر بگیریم که همیشه بعد از دربی ها، تیمی که پیروز بوده دچار کاهش انگیزه می شود و تفاوتی ندارد این تیم استقلال باشد یا پرسپولیس. سابقه اینگونه نشان داده که این دو تیم وقتی پیروز دربی می شوند، فکر می کنند دیگر کار تمام شده و از این مسئله تیم های مقابل آنها استفاده خوبی کرده و سرافراز هستند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: فرهاد مجیدی در نیمه دوم سعی کرد تمام داشته های تاکتیکی خودش را رقم بزند و به خواسته اش هم نزدیک شد. با این حال وقتی بازیکنان تراکتور از نظر تاکتیکی و فیزیکی کم آوردند، خودشان را زمین می زدند که ما یاد تیم های عربی افتادیم. زمانی که آنها مقابل ایران از نظر تاکتیکی کم می آوردند، خودشان را زمین می زدند و این هم حربه ای است که برخی تیم ها دارند.

مومنی با انتقاد از رفتارهایی که ساکت الهامی روی نیمکت تراکتور داشت و منجر به اخراج این مربی هم شد، گفت: مردم آذربایجان بسیار اخلاق مدار هستند و اخلاق حسنه آنها زبانزد است. چه از نظر فرهنگی و چه از نظر مذهبی، مردم آذربایجان بسیار متمدن هستند و حرکاتی که روی نیمکت تراکتور رخ داد، در شأن مردم آذربایجان نبود که این رفتارها به برخورد فیزیکی هم منجر شد. این حرکات روی نیمکت تیم بزرگی چون تراکتور، ناشایست بود و برای فوتبال ما زشت و زننده است.

بازیکن پیشین استقلال درباره حواشی یک هفته اخیر این تیم پس از پیروزی در دربی گفت: این را باید در نظر بگیریم که در این بازی، نه فقط تیم استقلال بلکه باشگاه استقلال بازنده بود که این باخت هم خودش رقم زد. باشگاه استقلال به خودش باخت و مدیریت باشگاه و کادرفنی نتوانستند حواشی خود ساخته را کنترل کنند و این حواشی پس از دربی به تیم ضربه زد. یک مدیر حرفه ای هیچگاه اینطور برخورد نمی کند و یک سرمربی هم هیچگاه نباید اینگونه قضایا را حلاجی کند تا تیمش به حاشیه برود.

وی اضافه کرد: در زمینه این حواشی، در گذشته هم تجربیات تلخی داشتیم. با تصمیم نادرست جام قهرمانی آسیا را از دست دادیم، در لیگ ناکام بودیم، خیلی از دربی ها را از دست دادیم و این بار هم قضایای هفته گذشته و حواشی درونی استقلال، به این تیم ضربه زد تا هواداران ناکام اصلی باشند و نتوانند با آوردن یک جام، دلخوش باشند. نیمکت استقلال به یک نفر به عنوان لیدر روی نیمکت نیاز دارد که شخصیتی مانند کریم باقری در پرسپولیس داشته باشد. فکر می کنم سهراب بختیاری زاده می تواند این نقش را ایفا کند. تنها بازیکن استقلال که در جام جهانی بازی کرده و پیروز به گلزنی شده است. سهراب در لیگ قهرمانان آسیا تجربه دارد و می تواند نقش لیدری پیروز مانند کریم باقری را روی نیمکت استقلال ایفا کند. استقلال باید از حیثیت و پیشینه خودش دفاع کند و نباید شاهد این رفتارهای ناپسند باشیم.

مومنی درباره کنار گذاشتن فرهاد مجیدی و اعلام رسمی باشگاه استقلال مبنی بر مذاکره با آندره آ استراماچونی برای بازگشت به این تیم گفت: با مجادله ای که بین سعادتمند و مجیدی پیش آمد و سرمربی تیم گفته بود اگر ببرم یا ببازم دیگر در تیم نیستم یا با مدیریت باشگاه ناهار نمی خورم، پیش بینی می شد این قطع همکاری صورت بگیرد. با این حال سعادتمند گفته بود با فرهاد مجیدی ادامه خواهیم داد و او سرمربی تیم ماست که این هم پولتیکی بود که البته ورزشی نبود چرا که می خواستند فعلاً با فرهاد مجیدی باشند تا پس از کسب نتیجه، درباره او تصمیم گیری کنند.

وی یادآور شد: متأسفانه مدیران غیر ورزشی آبرو و حیثیت فوتبالیست ها را یک جا می برند. این مدیران به هر نحوی سعی می کنند با حرف های توخالی از ورزشکاران سوءاستفاده کنند و اگر به هدف برسند چه بهتر و اگر به هدف نرسیدند با سر بریدن سرمربی، ناکارآمدی خودشان را پنهان می کنند. درباره استراماچونی هم خیال تان راحت باشد که او به استقلال نمی آید و این صحبت های رسانه ای فقط برای دلگرم کردن هواداران است. اگر استراماچونی را می خواستند، او را نگه می داشتند. اکنون چه چیزی در کشور ما تغییر کرده است؟ سیاست ها همان است و چیزی تغییر نکرده که بخواهند دوباره مربی خارجی بیاورند، پس بهتر است مدیریت باشگاه فکر مربی دیگری باشد.

بازیکن سابق استقلال در خصوص صحبت هایی که درباره حضور علیرضا منصوریان به میان آمده، گفت: منصوریان عملاً این موضوع را تکذیب کرد، اما معمولاً حرفی که تکذیب شود و بعد اتفاق می افتد، می گویند به ما تکلیف کردند بیایم. نمی دانم باید با این قضایا چگونه برخورد کنیم. فکر می کنم جز قلعه نویی که با گل گهر قرارداد بسته، هر کسی می تواند سرمربی استقلال شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مومنی: کدام سیاست تغییر کرده که می خواهند استراماچونی را برگردانند؟، استقلال به یک کریم باقری نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: کدام سیاست تغییر کرده که می خواهند استراماچونی را برگردانند؟، استقلال به یک کریم باقری نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید