شکایت گروهی از ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ

گروهی از شهروندان آمریکا که به دلیل دستور منع مسافرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قادر نبوده اند خویشاوندان ایرانی خودشان را به ایالات متحده بیاورند شکایتی علیه دولت فدرال این کشور تنظیم نموده اند.

شکایت گروهی از ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گروهی از شهروندان آمریکا که به دلیل دستور منع مسافرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قادر نبوده اند خویشاوندان ایرانی خودشان را به ایالات متحده بیاورند شکایتی علیه دولت فدرال این کشور تنظیم نموده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده خویشاوندان این شهروندان آمریکایی در ساعات پایانی روز دوشنبه شکایت خودشان را تقدیم یک دادگاه فدرال در شهر سانتا آنا در ایالت کالیفرنیا نموده اند. آنها گفته اند برای دیدار با خانواده هایشان در آمریکا ماه ها منتظر صدور معافیت های قانونی بوده اند، اما چنین معافیت هایی تا کنون صادر نشده است.

در این شکایت عنوان شده شدت دریافت تنش ها میان آمریکا و ایران موجب نگرانی این خانواده ها شده و آنها می ترسند برای مدت نامعلوم مجبور باشند از یکدیگر جدا بمانند.

دولت ترامپ گفته معافیت ها به صورت موردی و برای هر فرد به صورت جداگانه آنالیز خواهد شد. اما خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته معافیت هایی که تا کنون صادر شده اند انگشت شمار بوده اند.

ترامپ از سال 2017 در یکی از اولین اقدامات خود پس از ورود به کاخ سفید اتباع ایران و شش کشور دیگر که جمعیت عمده آنها مسلمان هستند را از ورود به خاک آمریکا منع کرد. ترامپ بعداً دستور اجرای یخودش را تغییر داد و اتباع 6 کشور را از ورود به خاک آمریکا منع کرد. در آخرین نسخه این فرمان، محدودیت هایی برای سفر اتباع 8 کشور به آمریکا وضع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شکایت گروهی از ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت گروهی از ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید