واکنش قلعه نویی به برخورد فرهاد مجیدی و شادی خاص استقلالی ها

به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی درباره شرایط لیگ برتر و جذابیت رقابت چند تیم برای قهرمانی در بالای جدول به رادیو تهران گفت: از طرفداران سپاهان به خاطر باخت به استقلال معذرت می خواهم. ما در نیم فصل دوم آنطور که باید خوب نبوده ایم. از نظر نوع بازی و ایجاد موقعیت تیم خوبی هستیم. سپاهان دارد این دو کار را خوب انجام می دهد ولی در فوتبال اگر گل نزنی، گل می خوری.

واکنش قلعه نویی به برخورد فرهاد مجیدی و شادی خاص استقلالی ها

وی اضافه نمود: در فوتبال عدالت وجود ندارد. چند هفته است عدالت در بازی های ما وجود ندارد. بد شانس هستیم و توپ هایمان گل نمی گردد. از سوی دیگر کم شانس هستیم و روی کمترین موقعیت، گل می خوریم. مقصر این مسائل بنده هستم.

سرمربی تیم سپاهان ادامه داد: حدود دو هفته است که یک روانشناس به تیم اضافه نموده ایم. سپاهان در فشار قهرمانی بود و شاید نتوانستیم این فشار را تحمل کنیم. هنوز چیزی تمام نشده است. پنج فینال در پیش داریم. هنوز امید داریم. خوشحالم لیگ ما این شرایط را پیدا نموده است. امیدوارم بازی ها با همین کیفیت جلو برود. به هر تیمی هم که قهرمان بگردد تبریک می گوئیم.

قلعه نویی در مورد تقابلش با استقلال و باخت در ثانیه های سرانجامی یادآور شد: معمولاً باخت تلخ است بخصوص این نوع باخت. به استقلالی های تبریک می گویم.

وی بدون نام بردن از فرهاد مجیدی از اتفاقاتی که بین او و مربی استقلال اتفاق افتاده بود گلایه کرد. قلعه نویی گفت: وقتی استقلال را در آزادی بردیم به اعضای این تیم خسته نباشید گفتم. اینجا هم باختیم به آنها تبریک گفتم. باید حرمت نگه داریم. همه چیز برد و باخت نیست. این بر حسب شعور و تربیت خانوادگی من بوده است که به استقلالی ها تبریک گفتم. فوتبال این مسائل را می طلبد.

وی تاکید نمود: خوشحالم سپاهان تبدیل به تیمی شده است که وقتی تیم ها بالای 100 میلیارد ما را می برند، مربی خود را بالا می اندازند و انگار قهرمان آسیا شده اند. خوشحالم سپاهان به چنین تیمی تبدیل شده است.

سرمربی سپاهان ادامه داد: گلی که خوردیم دو مشکل داشت. اول اشتباهات فردی ما و دوم تکنیک فردی بازیکنی به نام پاتوسی. قبل از گل چند فرصت داشتیم که بهترین موقعیتش برای سجاد شهباززاده بود. وقتی توپ سجاد گل نشد به نیمکت تیم گفتم خدا بازی را به خیر بگذراند. وقتی توپ گل نمی گردد باید دعا دعا کنیم که گل نخوریم. تا دقیقه 80 همه چیز خوب بود و استقلال حتی نزدیک به دروازه ما نشد. بعد از توقف بازی، سکته تاکتیکی داشتیم و استقلال خوب بازی کرد. در آن هفت، هشت دقیقه اتفاقی افتاد که تمرکز ما به هم خورد و آنها نفس گرفتند. به هر حال مبارکشان باشد. فوتبال همه زندگی نیست. این برد و باخت ها همواره هست. مهم است که آدم اخلاق و منش خود را نشان بدهد. افتخارم این است امثال قطبی، جلالی و مهاجرانی و ظلی درباره آدم صحبت می نمایند. در فوتبال و ورزش و هنر و زندگی این مسائل می ماند.

قلعه نویی درباره اینکه آیا این صحبت هایش به خاطر دلخوری از برخورد سرد فرهاد مجیدی است؟ توضیح داد: بر حسب وظیفه و تربیت خانوادگی و شعورم وظیفه دارم به کوچک و بزرگ احترام بگذارم. وقتی استقلال به اصفهان آمد، حتی به وسیله سرپرست تیم به استقلالی ها پیغام دادم اگر کاری از دست بنده بر می آید بگویید. حتی برای آنها بلیت هم فرستادیم.

وی یادآور شد: من با تمام استقلالی ها دست دادم. رفتار آقایان هرچه بود، من احترام گذاشتم. معمولاً دوست ندارم راجع به شاگردانم صحبت کنم ولی تربیت خانوادگی ام می گوید باید این کارها را در فوتبال و زندگی انجام داد. زندگی گذر است. خدا بیامرزد امثال پورحیدری ها که برای باشگاه زحمت کشیدند و زندگی خود را برای تیم گذاشتند. اگر من هم کاری برای استقلال کردم برای دلم، خدا و مردم انجام دادم و منتی ندارم. خوشحالم استقلال زمانی برایم بوده که نه شرایط خوب بوده و نه پولی در میان بوده است و نه بنده پولی گرفته ام.

سرمربی سابق استقلال اظهار کرد: بنده وقتی دلار 3 هزار تومان بود از استقلال 1 میلیارد و 500 میلیون تومان یعنی 500 هزار دلار طلب داشتم. بعداً 700 میلیون بخشیدم. بعد از آن باشگاه استقلال بیانیه ای داد. از آن زمان اگر شما یک ریال گرفته اید من هم گرفته ام. اگر الان طلبم را از استقلال بگیرم می گردد 80 هزار دلار. منتی هم ندارم. باید این مسائل را رعایت کنیم. همه چیز به لقمه و تربیت آدم بستگی دارد. خوشحالم بزرگانی مثل جمشید مشایخی و دیگران راجع به آدم صحبت نمایند. چیزی که می ماند بحث مردانگی و اخلاق مداری است.

قلعه نویی گفت: زمانی که سرمربی تیم ملی بودم هر روز که به فدراسیون می رفتم، ابتدا به اتاق پیشکسوتان می رفتم و از آنها اجازه می گرفتم که به طبقات بالاتر بروم. این مسائل می ماند. شاید این برد و باخت ها برای خیلی ها آرزو باشد اما برای من خاطره است. قبل از آنکه به استقلال بیایم لژیونر شدم و به تیم ملی رفتم. خوشحالم خدا این لطف را به بنده داشته است.

وی درباره پرتاب مواد محترقه از سوی تماشاگران سپاهان گفت: اینها تماشاگر نیستند. اینها یک عده هستند که برنامه ریزی شده کار می نمایند. تماشاگران سپاهان اصیل هستند و به میهمان خود احترام گذاشته اند و با شیرینی به استقبالشان می روند! مسئولان باشگاه می توانستند به استقلالی ها صندلی طبقه دوم را بدهند اما آنها را در طبقه اول نشاندند. کسانی که این کارها را کردند سپاهانی نما هستند! این مسائل در فوتبال مردود شده است. باید از فوتبال لذت ببریم. اگر الان فوتبال نباشد جامعه ما به هم می ریزد و چقدر آسیب های جامعه زیاد می گردد.

سرمربی سپاهان در سرانجام در مورد پیگیری حسن روحانی رئیس جمهوری ایران درباره تیم ملی و تیم فوتبال امید، گفت: ان شاءالله آقای روحانی دقت بیشتری روی مسائل مالی داشته باشد. فکر و ذکر دولت باید مسائل و مسائل مالی مردم باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش قلعه نویی به برخورد فرهاد مجیدی و شادی خاص استقلالی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قلعه نویی به برخورد فرهاد مجیدی و شادی خاص استقلالی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید