چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، یارانه نقدی مهر ماه دیشب به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که طبق قرار دولتی این ماه هم قسط وام یک میلیونی کرونایی از آن کسر شد.

چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

به گزارش خبرنگار اردیبهشت ماه بود که بعد از چندین ماه تعطیلی و محدودیت فعالیت واحد های تولیدی و صنعتی و به تبع کاهش درآمد های جامعه، دولت با پیشنهاد بانک مرکزی برای بهبود شرایط نامطلوب اقتصادی حاصل از قرنطینه مبادرت به اعطای وام یک میلیونی برای 24 میلیون خانوار یارانه بگیر کرد.

منبع تامین اقتصادی این وام از محل منابع بانکی با نرخ 12 درصد که بعد به چهار درصد تغییر کرد، اقساط 30 ماهه و هر ماه 35 هزار تومان است، که بعد از واریز یارانه به حساب افراد از همان حساب کسر می گردد، نکته مهم در این باره اینکه گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

در ابتدا پیش بینی شده بود که این تسهیلات با سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه به حساب یارانه بگیران واریز و اقساط آن از همان حساب یارانه کسر گردد. اما رئیس جمهور بیان کرد که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه خواهد بود. در واقع به نوعی سود 12 درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد که چهار درصد را یارانه بگیر و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت می نماید و اقساط از 24 به 30 ماه افزایش یابد. در این حالت قسط پرداختی 35 هزار و 100 تومان در هر ماه خواهد بود.

وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد، اقساط 30 ماهه و هر ماه 35 هزار تومان است که به حساب یارانه افراد واریز و اقساط نیز از همین حساب کسر می گردد، این در حالی است که گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان تعیین می شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را به وسیله سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است پیامک می کرد و پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام تعیین و اعلام شد.

در واقع با کسر چهارمین قسط از وام کرونایی از حساب یارانه بگیران، به تعداد 26 قسط دیگر باقی مانده است.

  • یارانه مهرماه امشب واریز می گردد
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید