اینانلو: سهمیه دریافت در تیراندازی کار سختی است، امیدوارم راهی اردوی هانوفر شویم

مربی تیم ملی تفنگ ایران گفت: سهمیه دریافت در تیراندازی واقعا سخت است و امیدوارم در مسابقات باقی مانده بتوانیم تعداد سهمیه های خود را افزایش دهیم.

اینانلو: سهمیه دریافت در تیراندازی کار سختی است، امیدوارم راهی اردوی هانوفر شویم

ابراهیم اینانلو در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص عملکرد تیراندازان ایرانی در مسابقات جام دنیای و کسب سهمیه المپیک در چین، اظهار کرد: دومین مسابقه جام دنیای و سومین مسابقه ای بود که می توانستیم سهمیه المپیک را کسب کنیم. خدا را شکر با همه سختی ها توانستیم اولین سهمیه المپیک را بگیریم و شرایط را مهیا کنیم تا در دو جام دنیای باقی مانده و قهرمانی آسیا تعداد سهمیه ها را افزایش دهیم. عملکرد 80 درصد از بازیکنان خوب بود، اما باید بدانیم که سهمیه دریافت در تیراندازی واقعاً سخت است. هنوز قهرمانان پنج یا شش دوره المپیک های قبل سهمیه نگرفته اند. در تپانچه بادی کسی که ششم شد هشتمین سهمیه زندگی اش را گرفت. در مسابقات جام دنیای در هر رشته شاید بالای 40 نفر از شرکت نمایندگان دارای مدال های دنیای و آسیایی باشند و این ها است که کار را سخت می نماید.

وی ادامه داد: خدمتی در این مسابقات اولین سهمیه را کسب کرد، اما الهه احمدی و حسین باقری با مقداری بدشانسی تا یک قدمی فینال آمدند ولی نتوانستند به فینال برسند. همچنین پویا نوروزیان در سه وضعیت خوب بود اما امیرمحمد نکونام نسبت به نتایج هند خوب ظاهر نشد و نتوانست نتیجه خود را تکرار کند. باید بگویم در کل ورزشکارن مان خوب بودند و امیدوارم که در مسابقات مونیخ نیز که در اول ماه آینده برگزار می گردد بتوانیم تعداد سهمیه ها را افزایش دهیم و عملکرد بهتری نسبت به دو جام دنیای قبل داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قبل از مسابقات جام دنیای مونیخ تیم تیراندازی به اردوی هانوفر خواهد رفت، خاطر نشان کرد: طبق برنامه ای که از پارسال نوشته بودم این اردو پیش بینی شده بود. ما سال ها است که امکان خرید فشنگ را نداریم و فکر می کنم که تا مدت ها هم این مشکل وجود داشته باشد. این موضوع یک مشکل بین المللی است. در حال حاضر فدراسیون همه کوشش خود را می نماید تا قبل از مونیخ به هانوفر برویم. در این مدت به دلیل مسائلی که وجود داشت نتوانستیم هیچ اردویی در هانوفر داشته باشیم. این بار فقط می خواهیم زودتر به آلمان برویم و شرایط فرق می نماید. امیدوارم اگر مسئله ای پیش نیاید یک هفته زودتر راهی هانوفر شویم و بتوانیم تمرین نموده و فشنگ تهیه کنیم تا آماده تر از چین و هند در مسابقات جام دنیای مونیخ شرکت کنیم.

اینانلو با اشاره به سخت تر بودن شرایط جام دنیای مونیخ، گفت: معمولاً مونیخ از جمله مسابقاتی است که بیشترین تعداد شرکت نماینده را دارد. فکر می کنم بالای 80 کشور در این مسابقات حضور داشته باشند و کار سخت تر می گردد. مسابقات مونیخ معمولاً یکی از مسابقاتی است که رکوردهای دنیا در آن شکسته می گردد و همه کشورها با قدرت کامل به این مسابقات می آیند. اروپاییان قبل از این مسابقات تورنمنت های خیلی خوبی را برگزار می نمایند چون می خواهند سهمیه را در همین مسابقات بگیرند تا در قهرمانی های اروپا سهمیه های ناقص خود را کامل نمایند. من هم امیدوار هستم که بتوانیم در مونیخ عملکرد بهتری داشته و باز هم سهمیه بگیریم.

مربی تیم ملی تفنگ در خصوص مسائل تیراندازی همچون الهه احمدی که در چین نتوانستند فینالیست شوند، اضافه کرد: می توانم بگویم که هیچ مسئله ای وجود ندارد. فردی که طلای المپیک ریو را گرفته بود در این مسابقات شانزدهم شد و حتی به فینال هم نزدیک نشد. خیلی از قهرمانان کشورهای دیگر که مدال المپیک دارند نتایجشان در این مسابقات بدتر از الهه احمدی بود. رکوردهای احمدی در این 2 مسابقه اخیر خیلی خوب بود. هر چند که نمی توان اسم آن را بدشانسی نامید، اما وقتی 40، 50 نفر از 70 شرکت نماینده توانایی کسب سهمیه را دارند شرایط را برای همه سخت می نماید. واقعاً نمی توان عملکرد احمدی را ضعیف خواند. شاید اگر همین نتایج را در مونیخ تکرار کند برای فینال رفتن کافی باشد.

وی در خصوص عملکرد پسران تیراندازی ایران نیز در این مسابقات، اظهار کرد: پسرانمان تجربه کمتری نسبت به دختران دارند. در کل دختران تیرانداز به لحاظ فیزیکی در رشته تفنگ نسبت به آقایان زودتر به اوج می رسند. برای خانم های ایرانی نیز این اتفاق اتفاق افتاده است. البته باید این را بگویم که آقایان نسبت به چهار سال گذشته بهتر شده اند. نکونام در جام دنیای هند فینالیست شد و حسین باقری با یک نمره اختلاف در چین به فینال راه نیافت. من امیدوارم که پسرانمان نسبت به دوره قبل سهمیه بیشتری در المپیک کسب نمایند. در ریو تنها پویا نوروزیان سهمیه گرفت که امیدواریم در این دوره این یک سهمیه حداقل به دو سهمیه تبدیل گردد.

اینانلو در خصوص اینکه چه تعداد تیرانداز به مسابقات جام دنیای مونیخ اعزام خواهند شد، گفت: فعلاً پیش بینی ما هشت نفر است. امیدوارم که این اتفاق رخ دهد و با هشت نفر به این مسابقات اعزام شویم. خدا را شکر در این هفته صالحی امیری به فدراسیون آمده بود و قول مساعدت داد که بیشتر به تیراندازی یاری کند. رشته ای که توانسته است اولین سهمیه المپیک را بگیرد و قدم خیری باشد برای کل کاروان ایران. امیدوارم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان بیشتر به فدراسیون تیراندازی یاری نمایند تا بتوانیم با تیم کامل به مسابقات مونیخ اعزام شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اینانلو: سهمیه دریافت در تیراندازی کار سختی است، امیدوارم راهی اردوی هانوفر شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینانلو: سهمیه دریافت در تیراندازی کار سختی است، امیدوارم راهی اردوی هانوفر شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید