این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، آنالیز ها نشان می دهد رژیم هایی غذایی کم کربوهیدرات همچون کتوژنیک به کاهش وزن یاری می نماید اما بعدها به سلامت بدن آسیب می زند.

این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات احتمال مرگ را در سنین جوانی افزایش می دهد. به گفته کارشناسان رژیم های غذایی گیاهی می توانند گزینه های بهتری باشند.

بسیاری از افراد برای کاهش وزن و بهبود سلامت سوخت و ساز به رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، رژیم های غذایی پرچرب رو می آورند. اما نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد دنبال کردن این رژیم های غذایی برای سال ها یا چند دهه، ممکن است خطر مرگ زود هنگام را افزایش دهد.

محققان همچنین با آنالیز الگوی غذایی بیش از 15 هزار فرد میانسال در آمریکا که برای مدت زمان 25 سال تحت کنترل بودند، دریافتند: افرادی که در مدت زمان انجام این مطالعه از رژیم غذایی کم کربوهیدرات استفاده می کردند بیشتر محتمل است در میانه دوران زندگی دچار مرگ شوند.

همچنین رژیم های غذایی حاوی میزان کربوهیدرات بالا خطر مرگ و میر را افزایش می دهند هرچند، خطر آن ها کمتر است.

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند به نقل از هلث لاین، افراد برای کاهش وزن ، رژیم های غذایی کم کربوهیدرات را گزینه مناسبی می دانند. نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد این نوع از رژیم غذایی در مقایسه با رژیم غذایی با میزان چربی پایین سریع تر موجب کاهش وزن می گردد. هرچند، در برخی از مطالعات تفاوتی بین این دو نوع رژیم غذایی مشاهده نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این رژیم غذایی سلامت فرد را به خطر می اندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید