بهنام اسبقی: شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم، این روند ادامه داشته باشد در المپیک مدال نمی گیریم، در اردوهای تیم ملی شادابی وجود ندارد

بهنام اسبقی، ملی پوش پیشین تکواندوی کشورمان گفت: هنوز به تصمیم قطعی برای خداحافظی نرسیده ام و شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم.

بهنام اسبقی: شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم، این روند ادامه داشته باشد در المپیک مدال نمی گیریم، در اردوهای تیم ملی شادابی وجود ندارد

بهنام اسبقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص اینکه به تصمیم قطعی برای خداحافظی از دنیای قهرمانی تکواندو رسیده است، گفت: نه، همچنان در این مورد بلاتکلیف هستم و به تصمیم قطعی نرسیده ام. حتی محتمل است با وجودی که تمرینات سفت و سختی نداشتم در مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو شرکت کنم. در حال حاضر بیشتر درگیر کارهای مربیگری هستیم، اما همان طور که گفتم شاید در مسابقات انتخابی حضور داشته باشم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیشتر تکواندو را برای دل خودم انجام می دهم و خیلی برد و باخت برایم مهم نیست. بر همین اساس، دوست داشته باشم به تکواندو ادامه می دهم و دوست نداشته باشم هم دیگر بازی نمی کنم. دغدغه بزرگ تر من مربیگری است که جدی تر روی آن کار می کنم و به دنبال اهداف بزرگ تر و جدی تری در این مورد هستم.

ملی پوش پیشین تیم ملی تکواندو در مورد عملکرد ملی پوشان در مسابقات گرندپری سال 2018 گفت: ابتدا باید قبول کنیم که در یکی دو سال اخیر تکواندوی ایران اُفت نموده است و در عین حال کشورهای دیگر قدرتمند تر شدند. از طرفی ملی پوشان ما از مسابقات لیگ می آیند، که در چند سال اخیر شرایط خوبی ندارد. در سالی که قهرمان دنیا شدم در مسابقات لیگ تکواندو 13 مسابقه انجام دادم و در تمام مبارزات برنده شدم. بعد از لیگ نیز در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کردم و با برتری راهی تیم ملی شدم و حتی به قهرمانی دنیا رسیدم.

اسبقی ادامه داد: وقتی لیگ ما قدرتمند باشد، صد درصد روی عملکرد تیم ملی نیز تأثیرگذار خواهد بود. حتی حضور ملی پوشان در لیگ سال جاری نیز برای بهتر شدن کیفیت لیگ کافی نبوده است و باید به گونه ای برنامه ریزی داشته باشیم تا مجدداً لیگ قدرتمند و به تیم ملی و ملی پوشان یاری کند. وقتی بازیکن ملی پوش ما رقیب قدرتمند داشته باشد کوشش می نماید سطح کیفی خود را بالا ببرد. رقبای ما نیز با برنامه بهتری در حال کار کردن هستند.

وی با اشاره به احتیاج فریبرز عسکری به همکاران قوی تر در کادرفنی تیم ملی گفت: چرا نباید در تیم ملی دو یاری مربی خوب و از قهرمانان سابق وجود داشته باشند تا به سرمربی تیم ملی یاری نمایند؟! قطعاً چند فکر بهتر از یک فکر عمل خواهد نمود. با تمام احترامی که برای علی محمدبسحاق قائلم، اما ایشان مربی بدنساز است. کار بدنسازی با مربیگری متفاوت است و بسحاق با وجود اینکه تکواندو کار نموده است، اما تخصصش در بدنسازی است. در گذشته نیز هادی افشار با وجود کسب مدال نقره دنیا، به عنوان بدنساز در کنار تیم ملی بود و در امور فنی دخالت نمی کرد.

قهرمان بازی های آسیایی اینچئون خاطر نشان کرد: رقبای ما علاوه بر کادرفنی قوی، از تیم بررسی بسیار خوبی نیز استفاده می نمایند. ما بارها در مسابقات مشاهده کردیم به محض خروج بازیکنان کشورهای دیگر از شیاپ چانگ، کار تیم بررسی آنها روی حریفان بعدی شروع می گردد. این در حالی است که همراه تیم ملی ما تدارکات حضور ندارد و خود بازیکنان و کادرفنی به دنبال آب و غذا هستند. از طرفی حقوقی که به کادرفنی و مربیان تیم ملی پرداخت می گردد به قدری کم است که کسی حاضر نمی گردد در کادرفنی حضور داشته باشد.

اسبقی در خصوص شانس کسب مدال و موفقیت در المپیک توکیو گفت: در ابتدا باید بگویم کار ما برای کسب چهار سهمیه سخت است و این در حالی است که ما در دوره گذشته سه سهمیه المپیک کسب کردیم و سهمیه چهارم را نیز اگر من مصدوم نشده بودم، کسب می کردیم. اعتقاد دارم برنامه ریزی ما برای المپیک گذشته بهتر بود و احتیاج داریم در تمامی مسائل از جمله برگزاری لیگ و اردوهای تیم ملی بازنگری کنیم. هیچ ایرادی ندارد از تجربیات دیگران نیز استفاده کنیم و حتی اگر امکان دارد یک هفته از تمرینات کره جنوبی بازدید کنیم تا متوجه شویم آنها چگونه تمرین می نمایند که در زمینه کارهای هوازی در این سطح قرار دارند.

وی ادامه داد: در ایران شرایط این گونه است که همه مربیان ما از کادری استفاده می نمایند که به هیچ عنوان با آنها مخالفتی نداشته باشد. هیچ ایرادی ندارد از قهرمانی در کادرفنی تیم ملی استفاده گردد که راه حل تمرینی متفاوتی با سرمربی تیم ملی داشته باشد، اما بتواند به تیم ملی یاری کند. اینکه همه فقط تأییدنماینده باشند و هیچ نظری ندهند، قطعاً به سرمربی تیم ملی یاریی نخواهند کرد.

قهرمان سابق تکواندوی دنیا با اشاره به مسائل روحی و روانی اعضای تیم ملی تکواندو گفت: برخی بازیکنان تیم ملی که پیش من تمرین می نمایند از لحاظ روانی مشکل دارند و به هیچ عنوان راحت نمی توانند حرف خود را به کادرفنی تیم ملی بزنند. هیچ کس در اردوی تیم ملی حضور ندارد که با بچه ها راحت و از لحاظ فاصله سنی با آنها نزدیک باشد تا بچه ها بتوانند راحت حرف دل خود را به او بزنند. زمان ما مهدی بی باک حضور داشت که حرف هایی را که راحت نبودیم با سرمربی تیم ملی بزنیم به وسیله او به مقانلو انتقال می دادیم.

اسبقی خاطر نشان کرد: بچه های حال حاضر تیم ملی برخلاف ما از جو تمرینات تیم ملی راضی نیستند و اعتقاد دارند فقط تمرین می نمایند و هیچ شادابی در اردوها نیست. یکی از دلایل موفقیت تیم ما این بود که از حضور در تمرینات و اردوها لذت می بردیم، چیزی که به نظر می رسد در اردوی فعلی تیم ملی وجود ندارد. اگر همین روند ادامه داشته باشد مطمئنم ما در المپیک به مدال دست پیدا نخواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بهنام اسبقی: شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم، این روند ادامه داشته باشد در المپیک مدال نمی گیریم، در اردوهای تیم ملی شادابی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهنام اسبقی: شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم، این روند ادامه داشته باشد در المپیک مدال نمی گیریم، در اردوهای تیم ملی شادابی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید