ساعی: آقایان! دین خود را به تکواندو ادا کردید و حالا بروید، صادقانه و مردانه عذرخواهی کنید

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، پرافتخارترین المپین ورزش ایران گفت: آقایان! همواره از دین خود به تکواندو صحبت می نمایند و حالا باید به آنها گفت دیگر بس است و دین خود را ادا کردید و بهتر است بروید.

ساعی: آقایان! دین خود را به تکواندو ادا کردید و حالا بروید، صادقانه و مردانه عذرخواهی کنید

هادی ساعی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ پردازش هوشمند، در مورد کسب صندلی دوازدهمی جهان توسط تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی جهان گفت: همه می دانند که صندلی دوازدهمی جهان صندلی واقعی تکواندو ایران نیست، اما این نتیجه دور از انتظار نبود. این نتیجه اتفاقی بود که همه ما تکواندو کاران آن را پیش بینی نموده بودیم و همواره نیز گوشزد می کردیم، اما از سوی آقایان با لقب مغرض و غرض ورز خطاب می شدیم.

وی توضیح داد: حالا با این نتیجه آقایان جوابگوی مردم باشند و یک بار بهانه ها را کنار بگذارند و صادقانه و مردانه عذرخواهی نمایند اما دوستان همچنان طلبکار هستند. همواره این دوستان از ادای دین صحبت کردند و باید حالا گفت شما دین خود را ادا کردید و بروید. این دوستان که از بدهی خود به تکواندو صحبت می کردند باید بدانند دیگر بس است و بدهی خود را پرداخت کردند. اگر خانواده تکواندو نخواهند این دوستان بدهی خود را بدهند چه کار باید بکند؟

پرافتخارترین المپین تاریخ ورزش ایران گفت: به این دوستان باید گفت بدهی آنها تسویه شده و فقط بروند تا یکی دیگر بیاید تا بدهی آنها را پرداخت کند. بدهی این آقایان آنقدر زیاد است که حالا حالاها نمی تواند آن را بدهند. البته بدهی آقایان اقتصادی نیست و بدهی آنها ظلم هایی است که به جوانان این مملکت کردند و تا آخر عمر نیز گردشان باقی خواهد ماند.

ساعی در مورد عدم نتیجه گیری مربیان مختلف با تیم ملی بعد از مسابقات المپیک ریو عنوان نمود: قربانی شدن مربیان مختلف را دو سال پیش مطرح کردم، اما متاسفانه کسی گوش نکرد. در حال حاضر اگر فریبرز عسگری را برکنار کنیم کسی را نداریم تا به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم. اگر این اتفاق بیفتد باید همان بقال را سرمربی تیم ملی کنیم که به فدراسیون تکواندو مشاوره می دهد.

وی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که شرایط برای همکاری او با تیم های ملی تکواندو فراهم نشد، گفت: آنهایی که منافعی در تکواندو دارند دوست ندارند امثال ساعی ها به فدراسیون و تیم ملی نزدیک شوند. من احتیاجی به همکاری با تیم ملی نداشتم و فقط دلم برای تکواندو می سوخت. زمانی که با تیم ملی همکاری می کردم نیز به دنبال حقوق و منافع اقتصادی نبودم. حتی اعلام کردم چون فدراسیون توان پرداخت حقوق واقعی من را ندارد، حقوقی دریافت نمی کنم و فقط باید شأن من حفظ گردد که چون این موضوع را احساس نکردم حاضر به قبول همکاری با تیم ملی نشدم.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز المپیک در مورد اینکه با توجه به نتیجه ضعیف تیم ملی احتمال تغییرات در فدراسیون وجود خواهد داشت، گفت: نمی توانم بگویم اتفاقی بیفتد یا نیفتد، اما تغییرات در هر سطحی باید شرایط قانونی خود را داشته باشد. همانطور که انتقاد می کنم به مسائل و بحث های قانونی نیز اعتقاد دارم و مجمع فدراسیون باید در مورد مسائل و تغییرات مدیریتی تصمیم بگیرد.

ساعی ادامه داد: شجاعت استعفا در آقایان وجود ندارد و این اراده نیز در مجمع دیده نمی گردد. حداقل 50 درصد اعضای مجمع فدراسیون تکواندو هادی ساعی را در تکواندو نمی شناسند و از تکواندو فقط پولادگر را می شناسند. در این شرایط اعضای مجمع حق دارند که بخواهند اینگونه رای بدهند و رئیس فدراسیون را انتخاب نمایند.

وی در مورد مسائلی که در مورد کارشکنی سفارت انگلیس در مورد عدم ویزا میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی مطرح شده است، گفت: یعنی در صورت صدور ویزا این نفرات این دو بازیکن حتما با مدال طلا باز می گشتند؟ نمی خواهم این دوستان از حرف های من بُل بگیرند. متاسفانه آقایان در اولین کار مصاحبه من را جلوی ورزشکار و سرمربی قرار می دهند که من همواره آنها را حمایت کردم و می گویند ببینید فلانی چه گفته و اصلا دوست نداشته شما نتیجه بگیرید و منتظر زمین خوردن شما بوده تا مصاحبه کند.

دارنده دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز مسابقات جهانی تاکید نمود: این بدترین روشی است که در این سال ها دوستان پیش گرفتند و نتیجه آن نیز چنین نتایجی شده است. در این سال ها هر کدام از پیشکسوتان و منتقدان صحبتی کردند به مغرض بودن و منفعت طلبی متهم شدند. آیا منافع هادی ساعی بودن در تکواندو ایران است؟ اتفاقا حالا که در تکواندو نیستم آرامش بیشتری دارم. در تکواندو ایران نیستم و هر جای جهان که بخواهم می توانم بروم. برای حضور در مسابقات جهانی منچستر نیز از سوی فدراسیون جهانی دعوت شده بودم، اما برای دومین بار مانند المپیک ریو در مسابقات حاضر نشدم.

ساعی گفت: بعد از المپیک ریو بعضی از من پرسیدند که چرا در مسابقات حاضر نشدم و اعلام کردم چون نتیجه را می دانستم به المپیک نرفتم. در مسابقات جهانی منچستر نیز نتیجه را نه به این شکل، اما پیش بینی نموده بودم و در مسابقات حاضر نشدم. اگر دو ورزشکار دیگر ما نیز در مسابقات حضور داشتند و انتظارات را برآورده می کردند نهایتا چهار پله صعود می کردیم.

وی در مورد مشکل عدم صدور ویزا برای دو بازیکن تیم ملی تکواندو گفت: اعتقاد دارم در مشکل به وجود آمده 80 درصد مقصر فدراسیون تکواندو بوده و 20 درصد سفارت انگلیس کارشکنی نموده است. وقتی می بینیم شرایط کشورمان اینگونه است، هنر مدیریت باید در این شرایط معین گردد. در شرایط عادی که همه بلد هستند مدارک را دست یک بچه 10 ساله بدهند تا برود و ویزا را دریافت کند. در گذشته ما نه سازمان تیم های ملی داشتیم و نه خبری از رئیس و دبیر سازمان تیم های ملی بود و هیچ دفتری نیز وجود نداشت، اما همه کارها به شکل خوب پیش می رفت. در حال حاضر هزار دفتر و دستک داریم، اما شرایط اینگونه می گردد.

قهرمان بازی های آسیایی 2006 عنوان نمود: بعد از این اتفاقات رئیس فدراسیون مصاحبه می نماید که حق این بچه ها را می گیرد. حق این بچه ها این بود که بتوانید برایشان ویزا بگیرید و حقشان را شما ندادید. از مصاحبه رئیس فدراسیون تکواندو واقعا حجالت کشیدم. اینکه عنوان شده که به IOC نامه زده شده تا حق این نفرات را بدهند. حرفی که واقعا خنده دار است. یعنی قرار است IOC به فدراسیون جهانی اعلام کند چون این نفرات ویزا نگرفتند، 120 امتیاز به آنها داده گردد تا مجوز المپیک را کسب نمایند؟ یا شاید قرار است وایلد کارت داده گردد تا این نفرات به المپیک بروند.

ساعی اظهار داشت: کشورهای دیگری مانند هند نیز وجود داشتند که پیروز به کسب ویزا نشدند. یعنی برای هند نیز کارشکنی شده است؟ بروید لیست کشورهایی که ویزا نگرفتند را بینید تا متوجه شوید همه کشورهای جهان سومی بودند که مدیریت آنها نیز شبیه مدیریت کشور ما است. دوستان به جای قبول ضعف های خود، در ذهن تکواندوکار ما جا انداختند که چون تو وزن چهارم بودی و حریف تو انگلیسی بود، ویزات حاضر نشد. بازیکن جوان ما نیز احساساتی می گردد و می گوید می خواهد از تکواندو خداحافظی کند. حالا اگر واقعا این بازیکن تکواندو را کنار گذاشت!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ساعی: آقایان! دین خود را به تکواندو ادا کردید و حالا بروید، صادقانه و مردانه عذرخواهی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعی: آقایان! دین خود را به تکواندو ادا کردید و حالا بروید، صادقانه و مردانه عذرخواهی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید