حقوق سال آینده کارگران چه زمانی معین می گردد؟

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: حدود چهار هفته است که جلسات کمیته دستمزد برگزار نمی گردد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید این موضوع را آنالیز کند.

حقوق سال آینده کارگران چه زمانی معین می گردد؟

به گزارش، ناصر چمنی رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در مورد برگزاری جلسه کمیته دستمزد اظهار کرد: از ابتدای تشکیل کمیته دستمزد، قرار بر این بود که هر دو هفته یک بار، این کمیته جلسه داشته باشد و نتایج جلسات خود را به شورای عالی کار ارائه دهد.

وی اضافه نمود: پس از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، یعنی حدود یک ماه است که کمیته دستمزد هیچ جلسه ای با فعالان و نماینده های کارگری نداشته است.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران توضیح داد: در آیین نامه شورای عالی کار آمده است که کمیته دستمزد باید حداقل یکبار در ماه جلسه داشته باشد و میزان حقوق کارگران و کارمندان را نسبت به تورم و افزایش قیمت ها آنالیز کند.

چمنی اعلام کرد: هیچ مسئولی نسبت به تشکیل جلسات کمیته دستمزد جوابگو نیست همچنین دبیر شورای عالی کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول برگزاری جلسات کمیته دستمزد است که ایشان نیز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نمی دهد.

وی ادامه داد: شورای عالی کار هم اکنون نهایت کوشش خود را می نماید که جلسات کمیته دستمزد برگزار گردد و بدون هیچ اتلاف وقتی به مسئله حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده بپردازد.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران مطرح کرد: کمیته دستمزد باید هرچه سریع تر نسبت به حقوق کارگران در سال آینده تصمیم بگیرد تا تصمیمات در جلسات با وزیر تعاون و شورای عالی کار آنالیز و تصمیم نهایی گرفته گردد.

چمنی گفت: از زمان افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش هزینه های حمل و نقل و بعضی کالا های مصرفی هستیم که به نظر می رسد این فرایند افزایش قیمتی تا چند ماه آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا های مصرفی را در میزان دستمزد کارگران برای سال آینده آنالیز خواهیم کرد تا قدرت خرید این قشر از جامعه بیش تر از این ضعیف نگردد.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه نمود: بنده به عنوان نماینده کارگران در کشور از دولت خواهش می کنم توجه بسیار زیادی به دستمزد کارگران داشته باشد و افزایش دستمزد کارگران همانند افزایش قیمت بنزین غافلگیر کننده باشد.

چمنی توضیح داد: هیچ گاه نگاه دولت به قشر کارگر عادلانه نبود و همیشه این قشر زحمتکش را به عنوان ضعیف ترین قشر در جامعه نگاه داشته است.

وی با اشاره به میزان دستمزد کارگران در سال آینده مطرح کرد: هم اکنون زمان مناسبی برای مشخص دستمزد کارگران برای سال 99 نیست و به نظر می رسد تا انتهای سال جاری تغییرات زیادی در اقتصاد کشور رخ بدهد و تا اسفند ماه تصمیم ها باید در جنبه های مختلف آنالیز شوند.

منبع:میزان

انتهی پیغام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حقوق سال آینده کارگران چه زمانی معین می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق سال آینده کارگران چه زمانی معین می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید