خودروسازان توان متخصصان ایرانی را باور نمایند

رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی گفت: خودرو ساز ما در گذشته نیم نگاهی به خارج از کشور داشت و با تامین نیازهای خودش، اقدام به مونتاژ خودروها می کرد، در حالی که اکنون باید برای برطرف این مشکل خود اتکایی و خود باوری در کشور ایجاد گردد.

خودروسازان توان متخصصان ایرانی را باور نمایند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، محمد رضا صادقی رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی اظهارداشت: بسیاری از صنایع ما مانند نفت، پتروشیمی وابسته به شرکت های خارجی بودند. همچنین در بحث خودرو، امروز ما روبرو با تحریم هستیم. خودرو ساز ما در گذشته نیم نگاهی به خارج از کشور داشت و با تامین نیازهای خودش، اقدام به مونتاژ خودروها می کرد. در حالی که اکنون باید برای برطرف این مشکل یک خود اتکایی و خود باوری در کشور ایجاد گردد.

وی اعلام نمود: خوشبختانه این خودباوری همیشه در جهاد دانشگاهی وجود داشته است. هر زمانی که دولت این اعتماد را نموده و دستگاه اجرایی این وظیفه را به دوش جهاد دانشگاهی گذاشته، این نهاد به درستی توانسته است از پس تمامی این وظایف برآید.

وی در انتها گفت: امروز این تهدیدهایی که از سوی کشورهای مختلف دنیا بر علیه ایران وجود دارد(تا احساس بکنند با اعمال این فشارها می توانند ملت و دولت ایران را از پا در بیاورند)، می تواند تبدیل به فرصتی بگردد تا ما بتوانیم با اتکا به نیروهای داخلی، جوان و پر انرژی به خودکفایی برسیم.

وی ادامه داد: ما پیش از این در حوزه های مختلف خام فروشی انجام می دادیم. همه فرآورده های طبیعی، سوخت های فسیلی، گاز، نفت، سنگ و معدن و حتی اقلام کشاورزی و گیاهان دارویی مان را به صورت خام برداشت و به خارج از کشور صادر می کردیم. بخشی از این توانمندی ها می تواند جایگزین فروش نفت یا سایر نیازهای که هم اکنون در حوزه تکنولوژی وجود دارد، بگردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "خودروسازان توان متخصصان ایرانی را باور نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروسازان توان متخصصان ایرانی را باور نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید