فوتبال دنیا، شرح جان لوئیجی بوفون در مورد ماندن در یوونتوس بعد از سقوط به سری B و زمان بازنشستگی اش

فوتبال دنیا - جان لوئیجی بوفون درباره اینکه چرا 12 سال پیش با وجود فرستاده شدن یوونتوس به دسته دوم کالچو در این تیم ماند را توضیحاتی ارائه کرد.

فوتبال دنیا، شرح جان لوئیجی بوفون در مورد ماندن در یوونتوس بعد از سقوط به سری B و زمان بازنشستگی اش

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال یوونتوس سال 2006 به دنبال اثبات اتهامش در تبانی با کمیته داوران، به عنوان مجازات به سری B فرستاده شد و همین منجر به خروج اکثر بازیکنان این تیم شد و پیوستن آنها به سایر تیم ها شد اما برخی بازیکنان از جمله آلساندرو دل پیرو، پاول ندود و جان لوئیجی بوفون هم ماندند تا به این تیم برای بازگشت به سری A یاری کنند.

بوفون در حالی با یوونتوس به سری B رفت که چند ماه پیش از آن در جام جهانی 2006 آلمان خوش درخشیده بود و پیشنهادهای خوبی از تیم های مطرح اروپا داشت و در واقع به هر تیم از جهان می توانست ملحق گردد.

او در گفت و گو با مجله اسپورت اند استایل اکیپ گفت: در فوتبال شما می تواند با وفاداری تان پیغامی واضح برای همه بفرستید. این پیغام را به طرفداران بدهید که در لحظات سخت کنار تیم هستید. ما برای شهرت، پول، جام و خیلی چیزها بازی می کنیم اما احساس تعلق خاطر هم یکی دیگر از آن فاکتورها است.

بوفون در فرانسه هم مانند ایتالیا چهره و شخصیت محترم و محبوبی به شمار می رود و در واقع پیش از پیوستن اش به پاری سن ژرمن هم اینگونه بوده است. طرفداران فرانسوی فراموش نکرده اند آن روزی را که بوفون هموطنانش را از هو کردن سرود تیم ملی فرانسه پیش از مصاف آن با تیم ملی ایتالیا منع کرد. جدول رده بندی لوشامپیونه

او ادامه داد: من هرگز درباره کارهایی که می خواهم انجام دهم حساب و کتاب نمی کنم و به همین دلیل هم گاهی اوقات خودم را به دردسر انداخته ام. لحظه خاصی است وقتی که در ذهن، قلب و وجودم احساس می کنم باید کاری انجام دهم. آن شب در باری هم وقتی طرفداران ایتالیا آغاز به هو کردن سرود فرانسه کردند، احساس کردم که باید کاری انجام دهم. جدا اینکه آن کار، راهی برای احترام گذاشتن به فرانسه و مردم این کشور بود، یک راه برای دفاع از ایتالیا بود و گفتن اینکه کنند گان کشور من مردمانی نیستند که سرود ملی کشوری دیگر را هو می کنند. من تاریخ کشورم را می دانم. می دانم که محتوای سرود کشورم بیانگر یکسری ارزش هاست، از جمله زنده شدن خاطرات تراژیک افرادی که جان شان را برای ایتالیا از دست دادند. پدربزرگ خود من هم یکی از آنهایی بوده که در جنگ جهانی اول کشته شده است. من نمی خواستم هیچکسی فکر کند که ایتالیایی ها با هو کردن سرود یک کشور دیگر، قصد دارند به تاریخ و خاطرات آن کشور اهانت کنند.

بوفون در ادامه اعتراف کرد که هنوز نمی داند چه زمانی می خواهد دست از فوتبال بازی کردن بکشد. او تأکید کرد: محدوده معین کردن برای خودتان اشتباه است. در سال های اخیر یاد گرفته ام که انجام چنین کاری درست نیست. 32 ساله که بودم فکر می کردم تا 35 سالگی بازی می کنم. بعد از آن شرایطی به گونه رقم خورد که من به بازی هایم ادامه دادم. بعد به خودم گفتم که در 38 سالگی بازنشسته می شوم. 38 ساله که شدم گفتم 40 سالگی بازنشسته می شوم. زندگی اما به شیوه ای پیش رفت که من هنوز در حال بازی کردن باشم و ممکن است 6 ماه دیگر دست از بازی کردن بکشم، ممکن است یک سال دیگر این کار را انجام دهم یا 10 سال دیگر. نمی خواهم این سؤال را از خودم بپرسم. نمی خواهم بدانم چه زمانی بازنشسته می شوم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فوتبال دنیا، شرح جان لوئیجی بوفون در مورد ماندن در یوونتوس بعد از سقوط به سری B و زمان بازنشستگی اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال دنیا، شرح جان لوئیجی بوفون در مورد ماندن در یوونتوس بعد از سقوط به سری B و زمان بازنشستگی اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید