مادورو: آماده ایستادگی برابر آمریکا هستیم

رئیس جمهور ونزوئلا در جمع طرفداران خود گفت که کشورش از تهدیدهای امپریالیستی بیمی ندارد.

مادورو: آماده ایستادگی برابر آمریکا هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا روز یکشنبه بر تداوم پایداری کشورش مقابل فشارهای آمریکا تأکید کرد.

به نوشته وبگاه رادیو هاوانا نیکلاس مادورو رئیس جمهور منتخب ونزوئلا یکشنبه در جمع طرفداران خود که به مناسب روز دنیای اعتراض به آمریکا به خیابان ها آمده بودند، گفت: ونزوئلا آماده مقاومت برابر آمریکاست.

مادورو در جمع طرفداران خود خووان گوایدو رهبر اپوزیسیون را دشمن کشور لقب داد و تأکید کرد که ونزوئلا از تهدیدهای امپریالیستی بیمی ندارد.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

مادورو در سخنرانی یکشنبه خود تأکید کرد که ونزوئلایی ها اجازه نخواهند داد که کسی آن ها را تحقیر کند، زیرا آن ها خود را از نظر روحی و سیاسی آماده نموده اند تا قدرت خود را به نفع مردم ونزوئلا به کار گیرند.

رئیس جمهور ونزوئلا در پایان اضافه کرد: کاخ سفید از قدرت مالی دلار و بانک های آمریکایی برای باج خواهی از دنیا و تحمیل سلطه دنیای خود استفاده می نماید.

در روزهای گذشته نیز هزاران نفر از مردم ونزوئلا در محکوم کردن اقدام جدید آمریکا علیه دولت ونزوئلا و در حمایت از نیکلاس مادورو، در کاراکاس پایتخت این کشور تظاهرات برپا کردند.

ونزوئلایی ها ضمن سر دادن شعارهایی در محکومیت مداخلات آمریکا پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: یانکی به خانه ات برگرد و در امور ونزوئلا دخالت نکنید. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "مادورو: آماده ایستادگی برابر آمریکا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: آماده ایستادگی برابر آمریکا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید