پیمانکاران اپل هر روز هزار رکورد ضبط شده سیری را گوش می دهند

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، هر پنج شرکت بزرگ دنیای فناوری به طور پنهانی با استفاده از پیمان کاران انسانی به مکالمات ضبط شده توسط ابزارها و خدمات مختلف خود گوش می دهند. اپل یکی از این شرکت ها است که البته هوادار سرسخت حریم خصوصی کاربران هم هست.

پیمانکاران اپل هر روز هزار رکورد ضبط شده سیری را گوش می دهند

ما اطلاعات بسیار کمی درباره پیمان کاران شرکت اپل داریم و تقریبا چیز زیادی درباره آن ها نمی دانیم ولی حالا به لطف گزارش منتشر شده توسط Irish Examiner، می دانیم حداقل به هزار مکالمه ضبط شده سیری در طول روز گوش می دهند.

بهتر است بدانید در حال حاضر، دستیار صوتی سیری دستورات و قطعه های صوتی شما را ضبط و به شرکت اپل برای مطالعه بیشتر ارسال می نماید. اپل دلیل این کار را درک بهتر نیازمندی های کاربران و بهبود خدماتی که باید ارایه گردد؛ عنوان می نماید.

در ماه جولای، نشریه گاردین گزارش داد پیمانکاران اپل اطلاعات محرمانه ای از کاربران مانند اطلاعات پزشکی، معاملات مواد مخدر، مکالمات جنسی زوجین و غیره را نیز شنود می نمایند.

گاردین در گزارش خود می گوید پیمانکاران اپل به طور مرتب در حال شنیدن صداهای ضبط شده محرمانه مردم هستند ولی گزارش جدید ایریش اکسماینر از زبان یک پیمانکار اپل می گوید گه گاهی در رکوردهای ضبط شده سیری اطلاعات محرمانه ای از کاربران وجود دارد.

ظاهرا اپل قرارداد همکاری خود با یک شرکت پیمانکار به نام Cork را لغو نموده است و همین موضوع باعث شده این پیمانکار بعضی اطلاعات محرمانه و پشت پرده اپل درباره مکالمات سیری را برملا کند.

پیمانکار Cork برای شرکت ایرلندی GlobeTech کار می نماید. اپل به طور ضمنی تایید نموده است یکی از شرکت های پیمانکاری GlobeTech را اخراج نموده است و دیگر پروژه مشترکی با او ندارد.

هر یک دقیقه دو مکالمه سیری

این پیمانکار اطلاعات دیگری هم درباره پروژه سیری داده است. آن ها در طول روز باید هزار فایل صوتی ضبط شده توسط سیری را گوش نمایند. اگر فرض کنیم در یک روز، هر کارمند پیمانکاری 8 ساعت کار می نماید؛ تقریبا باید 2 رکورد سیری را در یک دقیقه گوش نمایند.

آن ها باید رکوردهای سیری را گوش داده و بازنویسی نمایند تا برای شرکت اپل ارسال گردد. دقیقا همانند کاری که مایکروسافت از پیمانکاران خود برای فعالیت روی دستیار صوتی کورتانا خواسته است. یکی از پیمانکاران کورتانا گفته است در هر دقیقه باید 3 دستور صوتی کورتانا را گوش داده، بازنویسی و طبقه بندی نمایند.

هنوز اپل به گزارش اخیر درباره نقض حریم خصوصی کاربران در شنیدن رکوردهای سیری واکنشی نشان نداده است ولی این حقیقتی غیر قابل انکار است. نه تنها اپل، بلکه شرکت های دیگری مانند مایکروسافت، آمازون و گوگل هم پیمانکارانی استخدام کردند تا مکالمات و دستورات صوتی مردم در بلندگوهای هوشمند را ردگیری نمایند.

منبع

منبع: یک پزشک

به "پیمانکاران اپل هر روز هزار رکورد ضبط شده سیری را گوش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیمانکاران اپل هر روز هزار رکورد ضبط شده سیری را گوش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید