علم و تکنولوژی

قبضه بازارهای جهانی باصادرات محورکردن محصولات دانش بنیان شدنی است

به گزارش خبرنگاران، حبیب ابراهیم پور بعد از ظهر دوشنبه در شورای علمی و فناوری شرکت های فناور اردبیل توضیح داد: با سیاست های اتخاذ شده درصدد آماده سازی شرکت های دانش بنیان اردبیل برای رقابت در بازارهای جهانی هستیم.

29 خرداد 1398

تاریخ تبریز با زمین لرزه عجین است

هم جواری شهر تبریز با گسل فعال شمال غرب ایران منجر شده تا تاریخ این شهر با زمین لرزه و بحران های حاصل از آن عجین باشد.

29 خرداد 1398

کسب 19 مدال طلای تیم های ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک در 6 سال

تعداد مدال های طلا و مجموع مدال های طلا، نقره و برنز کسب شده توسط تیم های ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در 6 سال اخیر به ترتیب 19 و 53 مدال از 54 شرکت کننده در این مسابقات است.

23 خرداد 1398

علاقه خاص و منحصر به فرد مدیرعامل توییتر به رئیس شرکت تسلا!

جک دورسی؛ مدیرعامل توییتر می گوید ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا یکی از شخصیت های مورد علاقه وی است. درواقع جک دورسی در جریان یک مصاحبه اعلام نموده از نفود ایلان ماسک در تسلا لذت می برد.

22 خرداد 1398

استراتژی چهارگانه دبیرخانه کمیسیون انجمن های علمی گروه علوم پزشکی اعلام شد

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه علوم پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به سیاستهای کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی مبنی بر عدم افزایش بی رویه تعداد انجمن ها و متمرکز کردن انجمن های منشعب از یک رشته مادر، اقدامات این دبیرخانه طی یک سال گذشته را برشمرد.

22 خرداد 1398

شالیزارهای اطراف کارخانه های مازندران آلوده اند؟

آیا وجود بعضی شهرک های صنعتی و کارخانه ها در اطراف اراضی شالیزاری مازندران سبب آلودگی این زمینه و در نتیجه آسیب رساندن به فراوری محصول سالم نمی گردد؟

20 خرداد 1398

نمایشگاه بین المللی گردشگری فرصتی برای تحقق رویداد کرمانشاه 2020 است

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران می تواند فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری این استان و تحقق رویداد کرمانشاه2020 باشد.

18 خرداد 1398

راه هایی برای داشتن خانه تمیز

خیلی از مردم در هنگام تمیز کردن خانه هایشان خرسند نیستند و دلشان می خواهد این کار هرچه زودتر تمام گردد و به سراغ کارهای مورد علاقه شان بروند. اما می توانید به وسیله راه های جذاب و هوشمندانه این کار را انجام دهید تا هم خانه تمیز تری داشته باشید و هم حالی...

12 خرداد 1398

تیتر جالب روزنامه اماراتی برای دیدار ایران - عمان

روزنامه البیان امارات دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر عمان را چالش بین انگیزه جوانی عمان و خط دفاعی مستحکم ایران توصیف کرد.

9 خرداد 1398

دادگاه مدیر ارشد هوآوی امروز برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، منگ وانژو (Meng Wanzhou) مدیر مالی و دختر بنیانگذار شرکت هوآوی چین که یکم ماه جاری میلادی به درخواست آمریکا و به اتهام نقض تحریم ایران از سوی مقامات کانادا در شهر ونکوور دستگیر شده بود، تا ساعاتی دیگر برگزار...

15 اردیبهشت 1398

بهنام اسبقی: شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم، این روند ادامه داشته باشد در المپیک مدال نمی گیریم، در اردوهای تیم ملی شادابی وجود ندارد

بهنام اسبقی، ملی پوش پیشین تکواندوی کشورمان گفت: هنوز به تصمیم قطعی برای خداحافظی نرسیده ام و شاید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنم.

9 اردیبهشت 1398

شاهین طبع: نه در شوت خوب بودیم، نه در ریباند

مهران شاهین طبع و محمد جمشیدی پس از خاتمه دیدار ایران و استرالیا در کنفرانس خبری حاضر شدند.

7 اردیبهشت 1398

سکوهای ملتهب آزادی ، از پرچم ژاپن تا فحاشی دوطرفه

طرفداران تراکتورسازی که در زمان ورود به استادیوم آزادی کاشیما را تشویق می کردند بارها پرچم کشور ژاپن روی سکوهای خود باز کردند که این موضوع با واکنش تند طرفداران پرسپولیس روبرو شد.

30 فروردین 1398

دادن جام به پرسپولیس بی تدبیری بود

به گزارش خبرنگاران، امیرحسین فتحی درباره شرایط استقلال گفت: از تعطیلات اجباری لیگ استفاده مطلوب کردیم. هرچند هوا اجازه برگزاری تمرینات منظم را نمی دهد ولی امیدوارم آغاز مجدد لیگ برای ما بهتر از بازی های گذشته باشد.

16 فروردین 1398

سیستم نرم افزاری مدل های جدید لندروور متحول می شوند

بالاخره گروه خودروسازی جگوار لندروور رضایت داد که از سیستم های اپل کار پلی و اندروید اوتو پشتیبانی کند. این موضوع پس از اعتراض ها و درخواست های متعدد کاربران انجام می گردد.

17 اسفند 1397

تمدد اعصاب در دستکندها

دبیر علمی همایش بین المللی معماری دستکند در همدان گفت: برای نشان دادن جاذبه دستکندها نباید عجله کرد و بیشترین هزینه را قبل از ورود گردشگران، صرف حفظ حریم، شناسایی ابعاد سایت ها، حفاظت، نگهداری و مراقبت از آنها قرار داد.

28 بهمن 1397

راز حمله کوبنده جادوگر به عادل!

در شرایطی که حتی دیگر محمد مایلی کهن هم رمقی برای انتقاد ندارد و خیلی دیر به دیر سعی می نماید از فوتبال حرف بزند؛ علی کریمی تنها کسی است که علم انتقاد در دست دارد.

22 دی 1397

اقدامات کانون ثبت پتنت برای توسعه فناوری و حفظ مالکیت اختراعات

نماینده کانون ثبت پتنت ایران از حضور این کانون در کنفرانس شیمی - صنعت با رویکرد پساب و پسماند اطلاع داد و گفت: ما در این کنفرانس هدایت هایی را برای توسعه فناوری ها و حفظ مالکیت اختراعات ارائه می دهیم.

2 دی 1397

1884 پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 43هزار میلیارد تومان درحال اجراست، محور ساسانی فارس به محلی برای رونق گردشگری تبدیل گردد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به سرمایه گذاری های انجام گردیده در صنعت گردشگری گفت: در حال حاضر 1884 پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 43 هزار میلیارد تومان درحال اجراست.

11 مهر 1397