21 بلای طبیعی البرز را تهدید می نماید

سرپرست استانداری البرز با بیان اینکه از 31 بلای طبیعی شناسایی شده در کشور، 21 بحران البرز را تهدید می نماید گفت: با توجه به صندلی ویژه البرز و قرار دریافت در کریدور مواصلاتی 12 استان کشور، مقابله با بحران های احتمالی در دستور کار خواهد بود.

21 بلای طبیعی البرز را تهدید می نماید

عزیزاله شهبازی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران منطقه البرز، با اشاره به برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در البرز گفت: در مدیریت بحران آموزش نقش شاه کلید را ایفا می نماید بنابراین با برگزاری این مانور، علاوه بر حفظ سطح آمادگی دانش آموزان، نواقصی که در مانورهای قبلی بود نیز به تدریج برطرف می گردد.

شهبازی با بیان اینکه بخش زیادی از جمعیت کشور را دانش آموزان تشکیل می دهند گفت: انتقال این آموزش ها توسط دانش آموزان به خانه می تواند نقش بسیار خوبی در مدیریت بحران داشته باشد.

وی در ادامه به وجود گسل های ماهدشت و اشتهارد در البرز اشاره و بیان کرد: این گسل ها در کنار گسل آبیک که بر هم اثرگذار هم هستند اهمیت توجه به جدیت و استمرار این مانورها را بیشتر می نماید.

شهبازی اضافه کرد: برآوردی که از شبیه سازی بحران در بیستمین مانور زلزله و ایمنی مدارس صورت گرفت نشان می دهد که کار به خوبی اجرا شده است.

سرپرست استانداری البرز در ادامه با بیان اینکه از 31 بلای طبیعی شناسایی شده در کشور، 21 بحران البرز را تهدید می نماید گفت: با توجه به صندلی ویژه البرز و قرار دریافت در کریدور مواصلاتی 12 استان کشور، مقابله با بحران های احتمالی در دستور کار بوده، هست و خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: سناریوهای لازم برای مدیریت بحران هم طراحی شده و پیگیری برای برطرف ایرادات آن به صورت مداوم انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "21 بلای طبیعی البرز را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 بلای طبیعی البرز را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید