ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ؛ پرچم آمریکا در دست معترضان

پلیس هنگ کنگ بعد از بی توجهی معترضان به درخواست های دولت این کشور، به سوی تظاهرکنندگان حاضر در پایتخت گاز اشک آور پرتاب کرد.

ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ؛ پرچم آمریکا در دست معترضان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، رسانه های خبری از تداوم برخورد پلیس هنگ کنگ با معترضان در پایتخت این کشور خبر دادند.

وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز شنبه بعد از ظهر به وقت تهران گزارش داد بعد از بی توجهی معترضان هنگ کنگی به دستور پلیس مبنی بر عدم برگزاری تظاهرات در یک منطقه ناامن، پلیس به سوی آن ها گاز اشک آور پرتاب کرد.

پلیس پیش تر اعلام نموده بود که خطر درگیری بین معترضان و ساکنان محله یوئن لانگ وجود دارد، زیرا 6 روز قبل بعضی از ساکنان این منطقه در ایستگاه قطار به تظاهر کنندگانی که بعد از تجمع در خیابان ها راهی منازل بودند، حمله کردند.

بر اساس این گزارش، شهروندان هنگ کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه ای در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد. اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد. فرماندار هنگ کنگ بیان کرد در واکنش به نارضایتی عمومی گسترده مردم، لایحه پیشنهادی مجلس را به مدت نامحدود به حالت تعلیق در خواهد آورد، اما این اقدام او موجب فروکش کردن اعتراضاتی که چین معتقد است ریشه در تحریکات غربی ها دارد، نشد. (جزئیات بیشتر)

به گزارش فاکس نیوز، تظاهرکنندگان در تجمع شنبه بعد از ظهر علیه پلیس شعار سر دادند و نیروهای پلیس نیز در کمتر از سه ساعت با حضور در صحنه برای متفرق کردن معترضان به سوی آن ها گازهای اشک آور پرتاب کردند.

در تصاویر منتشر شده از سوی این شبکه خبری، بعضی معترضان هنگ کنگی پرچم آمریکا را حمل می کردند.

دولت هنگ کنگ پیشتر با انتشار هشداری به معترضان اعلام نموده بود پلیس با هرگونه تجمعی برخورد خواهد نمود. دولت هنگ کنگ در بیانیه خود معترضان را متهم کرد که آن ها قبلا در تظاهرات خیابانی نرده های اطراف معابر را از جا کنده و حتی بعضی به یک خودروی پلیس و افسران داخل آن یورش برده اند.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره انگلیس بود اما در سال 1997 و پس از انتها یافتن پیمان پیشین با لندن به جمهوری خلق چین پیوست. هنگ کنگ دارای بیش از 7 میلیون نفر جمعیت است و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

سخنگوی وزارت دفاع چین نیز هفته گذشته به معترضان هنگ کنگی هشدار داد اگر بخواهند اعتبار دولت مرکزی را زیر سوال ببرند با پاسخ ارتش چین روبرو خواهند شد. این هشدار چهارشنبه گذشته و پس از آن اعلام شد که دولت چین راهبرد دفاعی جدیدی را رونمایی کرد و آمریکا را به برهم زدن ثبات دنیای متهم کرد. همچنین مناطق خواستار جدایی از چین را مهم ترین تهدید امنیتی توصیف کرد. در این برنامه راهبردی ذکر شده است که چین خط قرمزهای مختص خود را دارد؛ به خصوص در روبروه با هر آنچه که حاکمیت ارضی آن را به مخاطره اندازد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ؛ پرچم آمریکا در دست معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ؛ پرچم آمریکا در دست معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید