برگزاری دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلان رشته نمدمالی در روستای سهل آباد زاوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های تربت حیدریه و زاوه از برگزاری دوره های آموزش رایگان ویژه شاغلان صنایع دستی با مساعدت معاونت صنایع دستی خراسان رضوی اطلاع داد.

برگزاری دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلان رشته نمدمالی در روستای سهل آباد زاوه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی محمدی امروز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه با بیان این مطلب اضافه کرد: در راستای احیای رشته نمداقتصادی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه و زاوه دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلین رشته نمد اقتصادی در روستای سهل آباد شهرستان زاوه را برگزار کرد.

وی اضافه کرد: این دوره آموزشی تخصصی کوتاه مدت برای شاغلان رشته نمداقتصادی سنتی در راستای حمایت از هنرمندان رشته نمد اقتصادی که در منازل خود مشغول به کار هستند و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت فراوریات به روز و مناسب سلیقه بازار برگزار شده است.

او اضافه کرد: برای رونق بعضی رشته های صنایع دستی از جمله نمداقتصادی باید تغییر کاربری در این نوع فراوریات صورت گیرد و فراوری اقلام مصرفی همچون کیف، کفش، گلدان، کمربند، زیورآلات و تابلوهای نمدی را درشهرستان از جمله نوآوری های جدید در این هنر صنعت است.

محمدی ادامه داد: نوآوری و خلاقیت در فراوری محصولات جدید نمدی باید افزایش یابد تا این هنر صنعت در صندلی واقعی خود قرار گیرد.

وی فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، تبلیغ و بازاریابی را با توجه به عرضه محصولات با نیازهای روزانه از مهمترین اقدامات برای شناساندن هنر نمد اقتصادی دانست.

روستای سهل آباد در 5 کیلومتری شهر دولت آباد و 45 کیلومتری تربت حیدریه می باشد و اکثر ساکنین روستا به حرفه نمداقتصادی مشغول هستند.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلان رشته نمدمالی در روستای سهل آباد زاوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلان رشته نمدمالی در روستای سهل آباد زاوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید