دموکرات ها: ترامپ مسئول تیراندازی های اخیر آمریکا است

دموکرات های کنگره آمریکا و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 تیراندازی های اخیر در دو ایالت آمریکا را که به کشته شدن 29 تن منجر شد، به لفاظی های ترامپ درباره مسائل مهاجرتی نسبت دادند.

دموکرات ها: ترامپ مسئول تیراندازی های اخیر آمریکا است

مظنون حادثه تیراندازی در شهر ال پاسو ایالت تگزاس فردی 21 ساله به نام پاتریم وود کروسیوس است که گفته می گردد یک بیانیه نژادپرستانه و ضدمهاجرتی نوشته است. مقامات آمریکایی گفته اند با این تیراندازی همچون یک پرونده تروریسم داخلی برخورد می نمایند و اتهام جرم بر مبنای نفرت علیه گروهی خاص را علیه متهم پرونده مطرح می نمایند.

منتقدان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بیانیه فرد مسلح را همسو با اظهارات ترامپ درباره مهاجران و مسائل مهاجرتی دانسته اند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، بتو اورورک، نامزد ریاست جمهوری 2020 و نماینده سابق ایالت تگزاس که پس از حادثه تیراندازی کمپینش را ترک کرد و به تگزاس رفت، در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت، لفاظی های نژادپرستانه رییس جمهور به جوی که منجر به این تیراندازی شده، دامن زده است.

اورورک اظهار کرد: بگذارید درباره اینکه چه چیزی منجر به این تیراندازی شده و رییس جمهور چه کسی است کاملا واضح صحبت کنیم. او یک نژادپرست علنی است و کشور را به نژادپرستی ترغیب می نماید.

وی فزود: او حتی تظاهر نمی نماید که به تفاوت های ما احترام می گذارد یا می فهمد که همه ما یکسان آفریده شده ایم. او می گوید بعضی از ما ذاتا ناقص هستیم!

هولیان کاسترو، دیگر نامزد انتخابات 2020 و وزیر سابق مسکن و توسعه شهری نیز در گفته های خود با اورورک هم نظر بود و گفت: یک نفر وجود دارد که به طور مستقیم مسئول این تیراندازی است و آن فرد مسلح است. در همین حال، شما به عنوان رهبر ملی ما نقشی در فرونشاندن آتش شکاف یا ایجاد همبستگی میان آمریکایی هایی که دارای ریشه های متفاوت هستند، دارید.

کاسترو که شهردار سابق شهر سن آنتونیو ایالت تگزاس است، در مصاحبه با شبکه ای بی سی اضافه کرد: این رییس جمهور از مدت ها پیش تصمیم گرفت که به خاطر نفع سیاسی خود، در میان مردم ایجاد تفرقه کند و چنین حوادثی بخشی از پیامدهای این رویکرد هستند که اکنون شاهد آن هستیم.

کوری بوکر، سناتور دموکرات و دیگر نامزد ریاست جمهوری 2020 نیز به شبکه ان بی سی گفت: وقتی رییس جمهور ما که در عالی ترین صندلی اخلاقی کشور ایستاده درباره هجوم مهاجران و کشورهای چاه مستراح صحبت می نماید، چیزهایی از دهانش بیرون می آید که به اخلاقیات ملت ما آسیب می زند و او مسئول این اتفاق است.

بوکر ادامه داد: وقتی او حتی برای محکوم کردن برتر پنداری نژاد سفیدپوست هیچ اقدامی نمی نماید، در چنین وقایعی مسئول محسوب می گردد.

ورونیکا اسکوبار، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از ایالت تگزاس در این خصوص گفت: برای آنکه جامعه ای امن داشته باشیم، باید با احترام و تکریم با مردم رفتار کنیم. فلسفه ما در ال پاسو با فلسفه ای که از کاخ سفید می آید بسیار متفاوت است. ما یکدیگر را می پذیریم و از یکدیگر محافظت می کنیم.

اسکوبار اضافه کرد: این تیراندازی ها نشان می دهند که ما با خشونت مسری اسلحه روبه رو هستیم اما در عین حال نفرت مسری نیز دیگر مشکل ما است. تا زمانی که این نفرت وجود دارد و قوانین کنترل سلاح ضعیف هستند، همچنان شاهد چنین وقایعی خواهیم بود.

پیت بوتیجیج، شهردار ساوت بند ایالت ایندیانا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز این تیراندازی را تروریسم ملی گرایانه سفید پوست دانست و گفت: شکی نیست که ملی گرایی سفید پوستی از سوی بالاترین صندلی های دولتی ما نایدده گرفته می گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دموکرات ها: ترامپ مسئول تیراندازی های اخیر آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها: ترامپ مسئول تیراندازی های اخیر آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید