ماس: همه تلاشمان را برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران به کار می بندیم

به گزارش وبلاگ پردازش هوشمند، وزیر خارجه آلمان گفت که برلین تمام کوشش خود را به کار خواهد بست تا از تشدید تنش ها با ایران جلوگیری گردد.

ماس: همه تلاشمان را برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران به کار می بندیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پردازش هوشمند، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت که این کشور تمام کوشش خود را در راستای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران به کار خواهد بست.

ماس که در یک جلسه مجلس درباره ایران صحبت می کرد به شدت از اقدامات اخیر دولت آمریکا در افزایش تنش با ایران انتقاد نموده و هشدار داد که این سیاست ممکن است باعث شروع درگیری نظامی در منطقه گردد.

وی گفت: کارزار فشار حداکثری باعث افزایش خطر برخورد تصادفی خواهد شد و تحولات اخیر در منطقه، خرابکاری در خطوط لوله و نفتکش ها نشان می دهد که این خطر واقعی و آشکار است.

ماس اضافه کرد که وزیران خارجه نگرانی های خود درباره افزایش تنش با ایران را در جریان دیدار دوشنبه گذشته با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در بروکسل ابراز داشته اند.

وی گفت: ما باید هر اقدام ممکن برای جلوگیری از درگیری نظامی را انجام دهیم.

این دیپلمات ارشد آلمانی تاکید نمود که تعهد اتحادیه اروپا به توافق هسته ای سال 2015 با ایران همچنان پابرجا بوده و تاکید نمود که این توافق بهترین راه برای یک راه چاره مسالمت آمیز است.

وزیر خارجه آلمان همچنین خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای که از آن با عنوان برنامه جامع اقدام مشترک یاد می گردد، شد.

وی تاکید نمود: ایران باید به اجرای تعهدات خود تحت این توافق ادامه دهد. آنها نباید انتظار هرگونه تخفیف یا مصالحه ای از سوی ما، از سوی اتحادیه اروپا باشند. این اتفاق نخواهد افتاد.

از سوی دیگر دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) وضعیت کنونی در رابطه با تنش ها بین آمریکا و ایران را نگران کننده خواند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته خبرگزاری اینترفکس روسیه، علیرغم اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اینکه این کشور به دنبال جنگ با ایران نیست، پسکوف امروز گفت: وضعیت جاری در ارتباط با (تنش های آمریکا) با ایران نگران کننده است.

این در حالی است که مایک پامپئو که دیروز در سوچی روسیه با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار کرد، در نشست خبری مشترک با همتای روس خود گفت: اساساً دنبال جنگ با ایران نیستیم

اظهارات پامپئو در حالی مطرح شده که مقام های ارشد ایران جنجال های رسانه ها و مقام های آمریکایی درباره تشدید حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس را جنگ روانی خوانده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماس: همه تلاشمان را برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران به کار می بندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماس: همه تلاشمان را برای جلوگیری از تشدید تنش ها با ایران به کار می بندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید