واکنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش اقتصادی شهرداری

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش اقتصادی شهرداری تهران برای چهار ماهه نخست سال جاری که توسط خزانه دار شورای شهر تهران قرائت شد موضوعاتی مختلفی را در صحن شورا مطرح کردند.

واکنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش اقتصادی شهرداری

به گزارش خبرنگاران مجید فراهانی در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش درآمد و هزینه های شهرداری تهران گفت: تحقق 90 درصدی درآمدها در چهارماهه نخست سال جاری انجام گرفته و 10 درصد آن انجام نشده است. اگر تا سرانجام سال با همین روند پیش برویم 2 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب را کسری خواهیم داشت. این موضوع از اجرای پروژه های عمرانی می کاهد و هزینه های جاری و حقوق و دستمزد از طرفی به دلیل افزایش تورم حداقل 20 درصد هزینه ها را افزایش داده است.

وی اضافه نمود: اگر می خواهیم برای اجرای پروژه ها گام مثبتی برداریم راهی جز جذب سرمایه عمومی نداریم. به طور قطع تهران چاه نفتی ندارد که از آن برای اداره شهر استفاده کند. در نیمه دوم سال شاهد کاهش درآمد در حوزه شهرسازی خواهیم بود و از درآمدهای جدید پایدار برای شهرداری نیز خبری نیست.

فراهانی تاکید نمود: در شرایط خاص تحریم، موضوع امنیت ملی کشور در شرایط خاصی قرار گرفته است و هر اتفاقی می تواند شوک درآمدی جدیدی برای شهرداری ایجاد کند. لذا باید ذخیره مدیریتی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، در بخش دیگری از این جلسه و در جریان ادامه واکنش اعضا به گزارش اقتصادی چهار ماهه نخست سال جاری که توسط خزانه دار شورا قرائت شد، شهربانو امانی گفت: به طور قطع انضباط اقتصادی نسبت به دوره های گذشته افزایش یافته و درآمدهای ناپایدار ما 69 درصد است در حالی که ما 750 میلیارد تومان حقوق و دستمزد پرداخت می کنیم یعنی اینکه ما به سراغ درآمدهای پایدار نرفته ایم.

در ادامه محسن هاشمی - رییس شورای شهر تهران - در واکنش به سخنان امانی اظهارکرد: درآمدهای پایدار پیش از این 20 درصد بود اما در حال حاضر به 30 درصد افزایش پیدا نموده است.

به گزارش خبرنگاران احمد مسجد جامعی نیز در واکنش به قرائت گزارش ارائه شده توسط خزانه دار شورای شهر تهران گفت: در بسیاری از پروژه های شهری اتفاق جدیدی رخ نداده و باید تعیین گردد که 91 درصد از درآمدها کجا هزینه شده است.

وی اضافه نمود: بر اساس این 91 درصد از درآمد باید بخشی از کارهای عمرانی انجام می شد اما این ابلاغ انجام نشده و از طرف دیگر در شورا عوارض جدید وضع کردیم تا کیفیت ارائه خدمات بیشتر گردد ولی در کیفیت نیز تغییری ایجاد نشده است.

مسجدجامعی تاکید نمود: در این گزارش باید به صورت تفکیکی دارایی های سرمایه ای و اقتصادی تعیین گردد تا به این ترتیب معلوم گردد کدام درآمد مربوط به عوارض و کدام مربوط به فروش املاک بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش اقتصادی شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش اقتصادی شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید