واکنش سیمئونه به جدایی گریزمان

سرمربی اتلتیکومادرید جدایی مهاجم فرانسوی را از تیمش یک تصمیم مهم دانست و معتقد است که این بازیکن می تواند در بارسلونا پیروز باشد.

واکنش سیمئونه به جدایی گریزمان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آس، دیگو پابلو سیمئونه در یک مصاحبه اختصاصی درباره جدایی آنتوان گریزمان، لیونل مسی، تیم ملی فوتبال آرژانتین، کوپا آمه ریکا و عملکرد لیونل اسکالونی صحبت کرد.

گریزمان بیست و یکم تیر با بارسلونا قرارداد امضا کرد. مهاجم فرانسوی پس از پنج سال اتلتیکو مادرید را ترک کرد. سرمربی آرژانتینی در این رابطه اظهار کرد: با او خیلی صحبت کردم. لحظه مهمی در دوران بازی اش است. به تیم فوق العاده ای همچون بارسلونا پیوست. از کسانی که با ما بودند تشکر می کنم و سپس تصمیم می گیرند تیم دیگری بروند. برخی ها تنها آخرین رفتار گریزمان را می بینند. من پنج سالی که ما را همراهی کرد در نظر می گیرم. او به عنوان بهترین بازیکن، کار کرد. مانند یک فوتبالیست رشد کرد چون تصمیم گرفت به توصیه های ما گوش فرادهد. زمانی که به اتلتیکو پیوست به عنوان هافبک تهاجمی 25 میلیون یورو ارزش داشت. من تصمیم گرفتم که در خط حمله بازی کند و گلزنی کند. آن را درک کرد و توانست پیروز باشد. به عنوان مربی از این اتفاق خشنودم. او را خیلی دوست دارم و رابطه خیلی خوبی با او و خانواده اش دارم. به تیم بزرگی پیوست و در آن جا بازی های خوبی به نمایش خواهد گذاشت. اگر روند خود را حفظ کند و در میان بهترین ها باشد فصل فوق العاده ای را پشت سر خواهد گذاشت.

سرمربی اتلتیکومادرید درباره تیم ملی آرژانتین اظهار کرد: دوست دارم راهنمایی تیم ملی کشورم را بر عهده بگیرم اما شرایط دیگر را آنالیز می کنم و می سنجم. هفت سال و نیم است که در یک باشگاه حضور دارم و قصدمان این است که بر اساس پروژه ای که داریم تاریخ این تیم را عوض کنیم. برخی می توانند آن را درک نمایند و برخی دیگر نه. اتلتیکو به بخشی از هویتم تبدیل شده است. پدربزرگم از من خواست تا راهنمایی آلبی سلسته را بر عهده بگیرم. فکر می کنم فدراسیون فوتبال آرژانتین پس از انتها کوپا آمه ریکا تصمیم خوبی خواهد گرفت. تیم در مرحله حذفی پیشرفت کرد و می توانستیم یک تیم را در آخرین بازی ها ببینیم. فرصتی که اسکالونی داده شده است باعث خواهد شد این پیشرفت ادامه پیدا کند.

سیمئونه اضافه کرد: آرژانتین همواره یک تیم مهم محسوب می گردد. می دانم که تغییراتی در نسل و کادر فنی ایجاد شده است و به همین خاطر باید به این تیم زمان داد. من سرمربی تیم ملی نیستم چون در جایی که هستم احساس راحتی می کنم. با چیکی تاپیا (رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین) در سانتیاگو برنابئو مکالمه کوتاهی داشتم. با احترام با هم صحبت کردیم و دیگر دیداری نداشتیم. من پیشنهادی نداشتم. دیدارمان در بازی ریورپلاته و پوکاجونیورز در فینال کوپا لیبرتادورس رخ داد.

سرمربی آرژانتینی در ادامه به مسی اشاره نمود و گفت: او در کوپا آمه ریکا به عنوان مهاجم کاذب بازی می کرد، پستی که بیش از همه احساس راحتی می نماید. خیلی نمی توانست در موقعیت گل قرار بگیرد اما می توانست موقعیت سازی کند. سنگینی تیم روی او بود. در خصوص اظهارات مسی (سارق خواندن کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی) نظری ندارم. می دانم که بازیکنان مهم در موقعیت های مختلف همواره باید یک گام رو به جلو بردارند. او یکی از کاپیتان های تیم است و چنین رفتاری داشت. رهبران در هر شرایطی حضور دارند. سپس بر اساس روش خود عمل خواهند کرد. همه چنین فرصتی ندارند. هر انسانی در زندگی یک زمان خاص دارد و آن را به روشی که می خواهد می گذارند. به خصوص در این شرایط، مسی نسبت به گذشته به طرز متفاوتی عمل کرد. چرا؟ چون در آن لحظه شرایط را آن طور درک کرد. نمی توان شخصیت انسان ها را تغییر داد. هر کسی به یک شکل است.

سیمئونه درباره عملکرد اسکالونی و کوپا آمه ریکا اظهار کرد: هرگز چنین عملکردی از سرخیو آگوئرو ندیده بودم. تیم کوشش زیادی می کرد. حضور پائولو دیبالا در دیدار آخر یک گام رو به جلو برای سه مهاجمی بود که در ترکیب استفاده می شد. چیزی را دیدم که هرگز در بازی های گذشته آرژانتین ندیده بودم. یک جست و جو وجود داشت و تنها نکته همین نبود بلکه یک پیغام از جانب سرمربی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش سیمئونه به جدایی گریزمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سیمئونه به جدایی گریزمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید