هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را مشخص کند

غریب آبادی در نشست کنوانسیون مقابله با فساد بر ضرورت همکاری های بین المللی در تعقیب و استرداد فوری مجرمان مالی تاکید نمود.

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را مشخص کند

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در سخنانی در دومین اجلاس کارگروه آنالیز اجرای کنوانسیون مقابله با فساد، ضمن اشاره به اهمیتی که جمهوری اسلامی ایران برای کنوانسیون و مکانیسم آنالیز اجرای آن قائل است، تاکید نمود: هر کشور عضوی باید خود شیوه های تقویت اجرای تعهدات خود در زمینه مبارزه با فساد را معین کند.

نماینده دائم کشورمان با تشریح آخرین اقدامات ایران در حوزه جرم انگاری و همکاری های بین المللی در حوزه فساد و پیشرفت های حاصله در این زمینه، از تبادل تجربیات، بهترین رویه ها، معاضدت های حقوقی و قضایی متقابل، و ایجاد نهادهای تحقیقات مشترک با سایر کشورها استقبال کرد.

غریب آبادی در این نشست با انتقاد شدید از اینکه برخی مجرمان مالی که سرمایه های عمومی را به سرقت برده و در بهشت های امنی در برخی کشورهای عضو کنوانسیون به سر می برند، بر ضرورت همکاری های بین المللی برای ردیابی، کشف، مصادره، تعقیب قضائی و استرداد این قبیل مجرمان تاکید و از کشورها خواست تا به تعهدات خود تحت کنوانسیون مقابله با فساد پایبند باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را مشخص کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را مشخص کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید